Ešte pred nedávnom sme hľadali zaručené recepty, ako dopriať svojej pleti krásu počas horúcich letným dní. Odrazu je pred nami chladné a mrazivé obdobie, ktorému je potreba sa patrične prispôsobiť. Ostatne, nie je žiadnym tajomstvom, že sa spolu so zmenou počasia menia aj nároky našej pleti. Na čo sa zamerať, aby zimná starostlivosť o pleť bola v každom slova zmysle perfektná? Vieme, čo vaša pokožka skutočne potrebuje.

Správna zimná starostlivosť o pleť je cestou k pôvabu

Každé obdobie je niečím krásne a jedinečné. Inak tomu nie je ani v prípade zimy, ktorá bezpochyby má svoje kúzlo. Napriek tomu ale dokáže našej pokožke ukradnúť kúsok pôvabu vinou nepriaznivých vonkajších vplyvov (ako je mráz či studený vietor) a tiež častých zmien teplôt pri prechode zo zimy do suchých vykúrených miest. Presne to sa negatívne podpisuje na jej vzhľade. Miesto toho, aby žiarila svojim mladistvým vzhľadom a prirodzenou krásou, získava sivkastý tón, stáva sa vysušenejšou a na dotyk hrubšou, čo sú dôsledky, ktoré môžeme vidieť púhym okom. Naša pokožka však stráda tiež vo svojich najhlbších vrstvách. Postupne potom stráca na svojej elasticite, trpí dehydratáciou a následne prichádza o všetky potrebné látky, ktoré sú dôležité pre jej zdravie a tiež schopnosť sa regenerovať. A presne takým scenárom môžete zabrániť jedine tým, pokial bude zimná starostlivosť o pleť vyladená do posledného detailu.

Čo sa deje s pokožkou v zime?

  • Trpí hĺbkovou dehydratáciou
  • Je vysušená a má väčší sklon k začervenaniu
  • Získava sivkastý a nezdravý tón
  • Je náchylná k tvorbe ekzémov, vyrážok a kožných alergií

Dostatočná hydratácia

Hoci v niečom sa odborníci na krásu nezhodnú, v jednom sú ale za jedno – poctivá a hĺbková hydratácia z vnútra aj z vonka je kľúčom ku zdravej a tiež krásne vyzerajúcej pokožke. A práve u hydratácie by sme v prvom rade mali začať. Vypiť za deň dostatok tekutín by sa malo stať rovnakou samozrejmosťou, ako starostlivá hydratácia s pomocou tých správnych produktov. Ich vlastnosťou by malo byť pokožku hĺbkovo zavlažiť a dopriať jej účinnú ochrannú bariéru, vďaka ktorej nebude hydratačné zložky zo svojich vrstiev strácať. S hydratáciou môžete začať už pri odličovaní, s čím vám pomôže Etani hydratačná odličovacia pena, ktorá má za úlohu pleť nie len odlíčiť, ale aj umyť, odmastiť a hĺbkovo vyčistiť. Na perfektne čistú pleť je vhodné naniesť denný krém, ktorý sa postará o hĺbkovú hydratáciu pokožky počas celého dňa. K tomu je vhodný napríklad Etani denný krém s extraktom z Opuncie, ktorý vašu pleť zahrnie dostatočnou vlahou a jemnou starostlivosťou. Vďaka pravidelnej hydratácii, ktorá funguje na pokožku ako životabudič, získate hebkú a rozžiarenú pleť, na ktorej sa vám nepodarí nájsť vysušené miesta.

Pravidelné masky a peeling

Tu a tam je potreba dopriať pokožke niečo navyše. Pretože prirodzene dochádza k vzniku odumretých častí kože na jej povrchu a zároveň v dôsledku hektických dní tiež k usadzovaniu nečistôt, je ideálne začať jemným a šetrným peelingom, s ktorým sa vaša pokožka zrazu zobudí. Peeling funguje nie len ako perfektná očista, ale tiež ako úžasná prekrvujúca masáž so schopnosťou aktivácie podkožných buniek. Okrem toho ju potom pomocou peelingu pripravíte na to, aby pekne vstrebávala všetko podstatné z luxusnej kozmetiky, ktorú jej chcete dopriať. A pokial peelingovú masáž sem tam podporíte vyživujúcou maskou, máte takmer vyhrané.

Hodnotná výživa a vitamíny

Najmä počas zimy pokožka rýchlejšie stráca potrebné zložky. O to viac je preto náchylnejšia na vznik kožných problémov a iných kozmetických nedokonalostí. Predchádzať tomu môžete vhodne upravenou stravou ktorá by mala byť bohatá na bielkoviny, zdravé sacharidy a tiež na ovocie aj zeleninu, ktoré sú prírodným zdrojom vitamínov a minerálov. Správna zimná starostlivosť o pleť sa však nezaobíde ani bez výživnej kozmetiky, ktorá by mala obsahovať prírodné oleje bohaté na vitamíny a tiež antioxidanty, ktoré zneškodňujú voľné radikály a nedovolia, aby pokožka trpela vplyvmi vonkajšieho prostredia. Práve taká kozmetika veľmi dobre poslúži vašej pleti. S jej pomocou dosiahnete úžasných výsledkov – vaša pokožka bude hebká, zdravá, mladistvá a s pestovaným dojmom. Zdrojom potrebných vitamínov môže byť pre vašu pleť napríklad Etani opunciový olej z Maroka, ktorý je považovaný za vzácny elixír mladosti. Pokial pleti poskytnete luxusnú starostlivosť v podobe pravidelnej aplikácie opunciového oleja, odmení sa vám svojou prirodzenou krásou a mladistvým vzhľadom. Opunciový olej totiž predstavuje najluxusnejšiu starostlivosť pre pleť. Obsahuje veľké množstvo vitamínov, nenasýtených mastných kyselín, fytosterolov a polyfenolov, vďaka čomu má silné antioxidačné a hydratačné účinky na pleť.

 

Osviežujúca detoxikácia

V zimnom období spravidla hrešíme viac, než v inom ročnom období. Častejšie si doprajeme nejaký ten zákusok, ktorý málokedy vykompenzujeme pohybom na čerstvom vzduchu. Nie je preto nezvyčajné, že je naše telo zahltené toxínmi, ktoré nás viditeľne okrádajú o krásu našej pokožky. Skúste sa v rámci zimnej starostlivosti o pleť zamerať nie len na kozmetiku, ale tiež na detoxikáciu organizmu, ktorá bude mať pre vás značne prospešné a osviežujúce účinky. S účinnou očistou celého organizmu vám pomôžu detoxikačné náplaste Biomagick, ktoré sú neoceniteľným pomocníkom nie len pri detoxikácii organizmu, ale aj pri chudnutí. Použitie detoxikačných náplastí je ľahké a pohodlné, pretože zbavujú telo nečistôt počas vášho spánku.

Nočná regenerácia

Nočná starostlivosť o pleť by mala byť v priebehu celého roka každodenným rituálom. Dôvod je jednoduchý. Rovnako ako my si po náročnom a hektickom dni potrebujeme odpočinúť počas nočného spánku, to si žiada aj naša pleť. Prípravu na nočnú regeneráciu by sme mali zahájiť starostlivou očistou našej pleti, ktorú zavŕšime aplikáciou vhodného nočného krému s výživnými zložkami, ideálne tiež nanesením očného krému pre upokojenie očného okolia. Etani balíček nočná regenerácia obsahuje dva účinné produkty, ktorá sa spoľahlivo postarajú o zotavenie a odpočinok pokožky počas noci. Balíček obsahuje Etani nočný krém s marhuľou, ktorý je nabitý aktívnymi látkami s priaznivými účinkami na pokožku. Jeho hlavnými ingredienciami je marhuľový a avokádový olej aj bambucké maslo. Vďaka svojmu vyváženému a starostlivo vybranému zloženiu dodáva pokožke toľko dôležitú hydratáciu, podporuje tvorbu kolagénu a prispieva k regenerácii pleti. Etani sérum 2v1, ktoré je tiež súčasťou balíčku pre nočnú regeneráciu, sa vďaka obsahu kyseliny hyaluronovej a kolagénu stane hotovým elixírom mladosti pre vašu pleť. Vďaka tomu bude pokožka po zobudení jasná, mladistvá a oddýchnutá, zároveň perfektne pripravená zvládnuť ďalší chladný a mrazivý deň.