Leto je tu a s ním aj slnečné počasie, ktorému je potrebné prispôsobiť pleťovú kozmetiku. Najmä v prázdninových mesiacoch by sme mali svoje pleti venovať zvýšenú pozornosť a pritom dbať na pravidlá správnej letnej starostlivosti. Jedine tak získa presne to, čo potrebuje, aby si zachovala zdravý a mladistvý vzhľad.

1. Ochrana pred slniečkom je základ

Pretože sa v lete častejšie pohybujeme na slniečku, je nutné pleti poskytnúť kvalitnú ochranu pred slnečnými lúčmi, ktorá zabráni predčasnému starnutiu a tvorbe vrások. Nezabudnite sa preto vybaviť denným krémom s UV ochranou alebo opaľovacím krémom na tvár s vysokým faktorom.

Ak sa budete na slniečku zdržiavať dlhšiu dobu, myslite na to, že jedna aplikácia rozhodne nestačí. Pre udržanie ochrannej vrstvy opakujte aplikáciu ideálne každé dve hodiny. Niekedy sa ale môže stať, že sa aj napriek všetkej snahe spálite. V tom prípade jednajte rýchlo. Čo najskôr použite upokojujúce krémy, balzámy alebo mlieka po opaľovaní, ktoré podporia regeneráciu kože.

Ochranný denný krém UTOPIA Skincare s SPF 30 zaistí pleti celodennú hydratáciu a zároveň ju ochráni pred slnečným žiarením. A nielen to. Špeciálne zloženie vyhladzuje vrásky, spevňuje kontúry tváre a podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu. S jeho pomocou bude vaša pleť rozjasnená a pekne zjednotená.

2. Hydratácia je matkou krásnej pleti

V lete má pleť väčšie sklony k vysušeniu. Nenechajte ju preto smädnú a zahrňte ju dostatočnou hydratáciou. Skvelo vám poslúžia najmä ľahké denné aj nočné hydratačné krémy, rovnako tak špeciálne séra a intenzívne hydratačné masky. Rýchlo sa vsiaknu do pokožky a zanechajú pleť dlhodobo vláčnu.

Pre okamžite osvieženie počas dňa vždy majte po ruke termálnu vodu v spreji, ktorá funguje ako preventívny pomocník pred dehydratáciou pokožky. Ak navyše pripojíte pravidelný pitný režim, prospejete nielen telu, ale aj pleti. Ľahko si tak zachová svoju pružnosť a zamatovo hebký vzhľad.

Ľahké pleťové hydratačné sérum ETANI 2v1 s obsahom kyseliny hyalurónovej, rybieho kolagénu a perleťového prášku zaručí bohatú hydratáciu po celý deň. Jedinečná receptúra udržuje vlahu pokožky, spevňuje kontúry, uľahčuje regeneráciu a pôsobením kolagénu vyhladzuje jemné vrásky

3. Pravidelné čistenie rozjasňuje pleť

Vaša pleť sa v priebehu dňa zanáša nečistotami, ktoré prispievajú k upchávaniu pórov, dodávajú pokožke zašednutý tón a podieľajú sa na tvorbe vyrážok. Je preto dôležité vyčleniť si každý deň minútku času a šetrne ju zbaviť všetkých nečistôt. Použiť môžete nielen klasický peeling, ale aj špeciálne čistiace krémy, s ktorými bude pleť opätovne žiariť.

Vysoko účinný prírodný čistiaci krém ETANI na báze jemnej peny sa dokonale postará o očistu vašej pleti. Šetrne ju odmastí a odstráni nečistoty z pórov, ktoré následne stiahne. Pri pravidelnom používaní bude pokožka pekne hladká, vyživená, s minimom nedokonalostí.

4. Nočná regenerácia pohladká pleť počas spánku

V závere dňa sa každá pleť stretáva s prejavmi únavy. Najväčšiu radosť jej urobíte vtedy, ak sa zameriate na následnú regeneráciu. Príjemne si odpočinie vďaka vyživujúcim nočným krémom, ktoré sú priam stvorené pre komplexnú revitalizáciu počas spánku.

Kým budete spať, o vašu pleť sa dokonale postará vysoko výživný nočný krém UTOPIA Skincare, ktorý omladzuje a obnovuje unavenú pleť počas noci. Určite oceníte, ako efektívne posilňuje a spevňuje pleť a pritom stíha redukovať drobné vrásky.

5. Naučte sa svoju pleť hýčkať

Okrem štandardnej starostlivosti by sme mali svoje pleti čas od času dopriať niečo navyše. Šetrnú a pritom intenzívnu starostlivosť, s ktorou pleť doslova rozkvitne a načerpá silu pre ďalšie obdobie. Rozmaznávajte ju kvalitnými sérami, ampulkami s omladzujúcim efektom alebo ju odmeňte ošetrením s použitím ultrazvukovej špachtle. V lete, kedy musí každodenne zdolávať neľahkú záťaž, si to nepochybne zaslúži.

Výnimočné spojenie kolagénového koncentrátu GOLDEN TIME a ultrazvukovej špachtle MAGIC SCRUB je zárukou mladistvého vzhľadu. Spoločne sa podieľajú na starostlivom očistení pleti, zlepšujú jej kvalitu a aktivujú prirodzené bunkové schopnosti pokožky. Výsledkom je perfektne čistá, hydratovaná, jasná, prekrvená a zdravá pleť plná sviežosti.