Využite akciu na top sadu za 39,99 euro.

NA ČO SI DAŤ POZOR PRI VOĽBE PRÍRODNEJ KOZMETIKY

Naša kozmetička absolvovala ďalší seminár, možno vás prekvapí, čo sa dozvedela.

Dňa 28. 4. som na pozvanie Únie kozmetičiek zúčastnila ďalšieho skvelého seminára v krásnych prostorách v hotelu GrandioR v Prahe 1. Tieto semináre pre kozmetičky sa konajú dvakrát do roka a zakaždým majú veľmi bohatý program. Vždy sú pozvaní veľmi zaujímaví hostia z radu lekárov a kozmetológov. Na čo si dať pozor pri voľbe prírodnej kozmetiky?

Ako seminár prebiehal, čo je nové na poli kozmetiky a kto sa seminára zúčastnil, vám predstavíme v nasledujúcom článku.


Na čo si dať pozor pri voľbe prírodnej kozmetiky

Najskôr sme sa venovali kozmetickým ingredienciám. Hodinovou prednáškou nás sprevádzala pani Bohumila Chistophová, súdna znalkyňa v obore kozmetiky. Z jej prednášky som sa dozvedela veľa zaujímavých, ale aj nových informácií na tému prírodná kozmetika. Pre vytvorenie krému, ktorý sa dá čestne ponúkať ako bioprodukt s blahodarnými účinkami na pleť, nestačí slepo poskladať ingrediencie v biokvalite. Tieto ingrediencie medzi sebou môžu zložito reagovať, a napriek tomu, že sú biologicky odbúrateľné a prírodné, môžu ich kombinciou vznikať toxické látky, ktoré našim bunkám naopak škodia. Ako dobrý príklad môžeme uviesť na prvý pohľad nevinnú kombináciu vitamínu C a kyseliny benzoovej. Ide o ingrediencie, ktoré sú v biokozmetike veľmi obľúbené a ktoré samy o sebe pleti rozhodne prospievajú. Vo vzájomnej kombinácii však spolu nepriaznivo reagujú. Vzniká toxický benzén, ktorý bunkám ľudského tela priamo škodí. Táto látka bráni v dýchaní mitochondrií a tlmí tak metabolizmus kyslíku.

Zodpovedným profesionálom táto prednáška dôrazne pripomenula, ako je dôležité sústavne rozvíjať svoje odborné znalosti a nenechať sa ukolísať prúdom reklamných oznámení.

Sila morskej vody a rias v kozmetike

Ďalšou témou seminára bola morská voda. Vedeli ste, že má podobné zloženie, ako ľudská krvná plazma? Morská voda je navyše veľmi bohatá na stopové prvky a tie sú základnými spúšťačami mnohých biochemických mechanizmov v tele. Aby k nevyhnutnej chemickej reakcii v bunke vôbec mohlo dôjsť, potrebujú enzýmy pre svoju činnosť prísun stopových prvkov. Napriek tomu, že sú v tele prítomné len v minimálnom množstve, sú nutnou podmienkou správnej funkcie organizmu a jeho zdravej rovnováhy. Dopriať si pobyt u mora, to je pre nás niečo ako zázračný pobyt v Lourdes, morská voda dokáže zlepšiť kvalitu pokožky a v kombinácii s čerstvým morským vzduchom tiež očistiť celý organizmus. Pokiaľ sa k moru v najbližšej dobe nechystáme, môžeme si ho čiastočne vynahradiť zaradením morských rias do svojho jedálničku, pravideľnými kúpeľami s morskou soľou a používaním kozmetiky obsahujúca práve výťažky z morských rias. Týmto spôsobom sa dá podporiť činnosť celého tela a zdravie každej našej bunky.

Morské riasy v kozmetike:

  • Extrakt z morských rias vďaka svojmu unikátnemu zloženiu dokáže omladiť bunky pleti a ochrániť kožu pred starnutím. Navyše stimuluje produkciu fibroblastov – základných buniek väzivového tkanivá človeka – a podporuje syntézu kolagénu.
  • Poznáte rôsolovku riasotvarú – morskú riasu, ktorá zvyšuje pružnosť pleti, dokonalo hydratuje a navracia dehydrovanú pleť do pôvodnej zdravej rovnováhy. Obnovuje schopnosť pleti zadržovať v sebe vodu, má protizápalové účinky, je hypoalergénna, obsahuje vitamín D, polysacharidy, menirály a široké spektrum aminokyselín.

Pravda nie len o kozmetike

Ďalší prednášajúci, pán Mgr. Peter Svoboda, nás poučil o právnych a morálnych aspektoch na tému účinkov kozmetických prípravkov. Predajnou zbraňou sú práve sľubované účinky kozmetiky, ktoré sú ale veľmi často mylné a môžu zákazníka zle informovať.

Ja osobne si veľmi cením spôsobu, akým sú popisované účinky produktov ETANI. Všetky účinky, ktoré sa dočítate u produktov na našom eshope, vychádza z podstaty samotných ingrediencií. Nesľubujeme vám hydratáciu bez kyseliny hyaluronovej, ani spevnenie pleti bez peptídov či kolagénu. Za účinkami našej kozmetiky stojí rad testov, certifikátov a tiež odborníkov, ktorí nám poskytujú kvalifikované konzultácie a dokážu tak preukázateľne a správne vyjadriť účinok každého kozmetického produktu. Na správnom používaní kozmetiky ETANI si zakladáme, pretože sme si vedomí, že jeden produkt či neúplná starostlivosť nestačí k tomu, aby ste docielili sľubovaných účinkov.

Pitný režim ako prvý krok ku krásnej zdravej pleti

O poledňajšej pauze nás čakalo bohaté občerstvenie: sendviče, káva a sladká bodka nakoniec. Kúzlo usporiadateľstva tkvie vo vyriešených detailoch, ako napríklad dostatok filtrovanej vody s citrónovou šťavou. To mi pripomenulo, ako dôležitá je voda pre náš organizmus a poťažmo aj pleť. Pri všetkých metabolických procesoch v každej bunke tela hrá voda hlavnú úlohu. Voda je základ a bez dostatočného zavodňovania organizmu tieto fyziologické procesy nemôžu prebiehať tak, ako majú. Vedieť, ako fungujú bunky a čo pre svoju činnosť potrebujú, to je tá najzákladnejšia znalosť, ktorú by sme si mali všetci oživiť a pripomínať. To platí nie len pre krásnu pleť v kozmetike, ale predovšetkým pre naše zdravie ako celok.

Estetická chirurgia s rozumom

Celý seminár potom zavŕšil svojim vystúpením MUDr. Pavol Kobzik. Načrtol nám súčasné možnosti estetickej chirurgie. V súčasnej dobe sa ponúka rad možností omladenia tváre, a to aj bez drastických invazívnych chirurgických zákrokov. Dôležité je však vedieť skĺbiť tieto zákroky s vhodnou kozmetikou s prihliadnutím na vek a fyzickú kondíciu.