AKO ZÍSKAŤ MLADISTVÚ POKOŽKU? POVOLAJTE ŠIKOVNÝ DERMA VALČEK

Čo je derma valček, aké sú jeho výhody a ako pôsobí na pokožku? Odhaľte jeho jedinečné účinky.

Čo je derma valček

Derma valček je skvelým kozmetickým pomocníkom v starostlivosti o pleť, ktorý sa v poslednom čase teší stále väčšej obľube a je nutné podotknúť, že oprávnene. Je známy tiež ako derma roller, a ako už jeho názov napovedá, je to malý valček opatrený mikroihličkami z chirurgickej ocele. V súčasnej dobe si môžete vybrať niekoľko typov valčekov, ktoré sa odlišujú najmä rozmerom ihličiek, ktoré sú určené na rôzne procedúry.

Ako derma roller funguje?

Hlavným poslaním derma valčeka je skrz drobné ihličky preniknúť do dermálnej a epidermálnej vrstvy pokožky a vytvoriť veľa mikrokanálkov, ktoré uľahčia vstrebávanie potrebných látok aj v najhlbších vrstvách kože. Tým, že dôjde k narušeniu pôvodnej štruktúry kože, sa spustí obranný mechanizmus pokožky, ktorá začne pracovať na jej oprave. Výsledkom je nová a zdravšia vrstva kože. Táto procedúra napomáha regenerácii pokožky a podporuje tvorbu kolagénu aj elastínu. Derma valček sa dá používať nie len na tvár, ale aj na problematické partie, ktoré sú náchylné na vznik strií či celulitídy.

Prečo používať derma valček?

Starostlivosť o pokožku za použitia derma rolleru napomáha k zvýšenej produkcii elastínu a kolagénu, ktoré pomáhajú redukovať už vzniknuté vrásky, vyhladzujú jazvy aj iné kožné nedokonalosti, a dokonca eliminujú vznik celulitídy a strií. Pre svoju krásu môžete využiť dva druhy derma valčekov. Líšia sa od seba nie len základnými parametrami, ale aj svojimi účinkami na pokožku. Aké to sú?

Derma roller s ihličkami 0,2mm

Je špeciálne určený na regeneráciu a obnovu pleti. S vyhladením drobných vrások či zlepšením pleti poškodenej slnkom vám pomôže ETANI DERMA VALČEK S MIKROIHLIČKAMI 0,2mm, ktorý poskytne vašej pokožke šetrnú starostlivosť. S jeho pomocou bude pleť produkovať podstatne viac kolagénu a tým získa späť svoju prirodzenú pružnosť, jemnosť a elasticitu. Pravidelnou masážou mikroihličkami docielite nie len pevnejšiu pleť bez vrások, ale tiež jej uľahčíte regeneráciu a zacelenie drobných jazvičiek po akné.

Derma roller s ihličkami 0,5mm

 e jednou z najnovších metód v starostlivosti o pokožku, na ktorej sa už prejavili väčšie estetické nedokonalosti. Vyskúšať môžete napríklad novinku ETANI DERMA VALČEK S MIKROIHLIČKAMI 0,5mm, ktorý vám pomôže v boji proti vráskam, ale tiež účinne zatočí so striami a celulitídou. Praktický kozmetický pomocník poskytne vašej pokožke luxusnú starostlivosť v pohodlí domova. Pravidelným používaním derma valčeka dosiahnete viditeľných výsledkov, zlepšenie elasticity aj spevnenie rizikových partií.

Ako správne používať derma roller?

Vďaka správnemu používaniu derma rolleru môžete docieliť zdravú pleť bez vrások, jazvičiek, strií, celulitídy aj pigmentových škvŕn. Pre čo najlepšie výsledky je však nutné dodržiavať isté zásady.

  1. Ešte pred samotným použitím derma valčeka je nutné pleť dôkladne očistiť od všetkých nečistôt, aby ste zabránili vniknutí týchto nežiaducich čiastočiek hlbšie do kože.
  2. Následne potom na pleť naneste primerané množstvo kvalitného séra zvoleného podľa účinkov, ktoré od tejto procedúry očakávate. Pre komplexnú starostlivosť a výživu svojej pokožky môžete zvoliť luxusnú sadu ETANI KYSELINA HYALURONOVÁ, HYBRIDNÝ KOMPLEX + ETANI KOLAGÉN, ktorá vďaka unikátnemu prírodnému zloženiu napomáha regenerovať, hydratovať a zjednocovať tón pleti. Prechádzaním valčekom po pokožke vytvoríte drobné vpichy, pomocou ktorých môžu účinné látky pôsobiť hlboko v pokožke.
  3. Po nanesení séra nasleduje samotné „ihličkovanie“, pričom sa najskôr zamerajte na oblasť medzi očami a na celé čelo. Jemným tlakom prechádzajte rollerom v troch smeroch. Najskôr niekoľkými ťahmi zvisle, potom vodorovne a nakoniec diagonálne, čím docielite rovnomernej masáže. Potom rovnakým spôsobom venujte starostlivosť nosu a tváram. V tejto oblasti sa vyhnite perám a tiež očným viečkam, kde nie je ošetrenie rollerom žiaduce.
  4. Nakoniec pomocou derma valčeka namasírujte aj bradu, opäť rovnomerne všetkými smermi, ako tomu bolo u predchádzajúcich oblastí tváre.

U niektorých žien sa po kozmetickej procedúre môžu objaviť aj drobné vedľajšie účinky. Z veľkej časti však nejde o reakciu na samotné použitie derma valčeka. Jedným z dôvodov spravidla býva nešetrné zaobchádzanie alebo nesprávna technika. Pokiaľ si s použitím derma valčeka nebudete vedieť rady, obráťte sa na nás, radi vám poradíme.

Starostlivosť o derma valček

Rovnako ako vaša pokožka vyžaduje určitú starostlivosť, je nutné ju venovať aj svojmu derma valčeku. Kozmetický derma roller nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Stačí, keď ho po každom použití dôkladne prepláchnete pod teplou tekúcou vodou. Pokiaľ chcete mať istotu, že ste pre jeho údržbu urobili maximum, môžete ho po umytí ešte vyčistiť dezinfekciou v spreji a po zaschnutí uložiť do plastového obalu. Nikdy svoj derma roller neutierajte a vyvarujte sa tlaku na mikroihličky, ktoré by sa tým mohli poškodiť. Z hygienických dôvodov samozrejme svoj derma roller s nikým nesdieľajte a ani ho nikomu nepožičiavajte.