Čo je derma valček?

Derma valček je skvelým kozmetickým pomocníkom v starostlivosti o pleť, ktorý sa v poslednej dobe teší stále väčšej obľube a treba podotknúť, že oprávnene. Je známy tiež ako derma roller, a ako už jeho názov napovedá, je to malý valček vybavený mikroihličkami z chirurgickej ocele. V súčasnej dobe si môžete vybrať niekoľko typov valčekov, ktoré sa odlišujú najmä rozmerom ihličiek, ktoré sú určené na rôzne procedúry.

Ako derma roller funguje?

Hlavným poslaním derma valčeka je pomocou drobných ihličiek preniknúť do dermálnej a epidermálnej vrstvy pokožky a vytvoriť množstvo mikrokanálikov, ktoré uľahčia vstrebávanie potrebných látok aj v najhlbších vrstvách kože. Tým, že dôjde k narušeniu pôvodnej štruktúry kože, spustí sa obranný mechanizmus pokožky, ktorý začne pracovať na jej oprave. Výsledkom je nová a zdravšia vrstva kože. Táto procedúra napomáha regenerácii pokožky a podporuje tvorbu kolagénu a elastínu. Derma valček je možné používať nielen na tvár, ale aj na problematické partie, ktoré sú náchylné na vznik strií či celulitídy.

Prečo používať derma valček?

Starostlivosť o pokožku pomocou derma rolleru napomáha k zvýšenej produkcii elastínu a kolagénu, ktoré pomáhajú redukovať už vzniknuté vrásky, vyhladzujú jazvy aj iné kožné nedokonalosti a dokonca eliminujú vznik celulitídy a strií. Na svoju krásu môžete využiť dva druhy derma valčekov. Líšia sa od seba nielen základnými parametrami, ale aj svojimi účinkami na pokožku. Aké to sú?


Derma roller s ihličkami 0,2mm

Je špeciálne určený na regeneráciu a obnovu pleti. S vyhladením drobných vrások či zlepšením pleti poškodenej slnkom vám pomôže ETANI DERMA VALČEK S MIKROIHLIČKAMI 0,2MM, ktorý poskytne Vašej pokožke šetrnú starostlivosť. S jeho pomocou bude pleť produkovať podstatne viac kolagénu, a tým získa späť svoju prirodzenú pružnosť, jemnosť a elasticitu. Pravidelnou masážou mikroihličkami docielite nielen pevnejšiu pleť bez vrások, ale tiež jej uľahčíte regeneráciu a zacelenie drobných jazvičiek po akné.

 

Derma roller s ihličkami 0,5mm

Je jednou z najnovších metód v starostlivosti o pokožku, na ktorej sa už prejavili väčšie estetické nedokonalosti. Vyskúšať môžete napríklad novinku ETANI DERMA VALČEK S MIKROIHLIČKAMI 0,5MM, ktorý vám pomôže v boji proti vráskam, ale tiež účinne zatočí so striami a celulitídou. Praktický kozmetický pomocník poskytne Vašej pokožke luxusnú starostlivosť v pohodlí domova. Pravidelným používaním derma valčeka dosiahnete viditeľné výsledky, zlepšenie elasticity aj spevnenie v rizikových partiách.

Ako správne používať derma roller ?

Vďaka správnemu používaniu derma rolleru môžete docieliť zdravú pleť bez vrások, jazvičiek, strií, celulitídy aj pigmentových škvŕn. Pre čo najlepšie výsledky je však nutné dodržiavať isté zásady.

  1. Ešte pred samotným použitím derma valčeka je nutné pleť dôkladne očistiť od všetkých nečistôt, aby ste zabránili vpraveniu týchto nežiaducich čiastočiek hlbšie do kože.
  2. Následne potom na pleť naneste primerané množstvo kvalitného séra zvoleného podľa účinkov, ktoré od tejto procedúry očakávate. Pre komplexnú starostlivosť a výživu svojej pokožky môžete zvoliť luxusnú súpravu ETANI kyselina hyaluronová, HYBRIDNÉ KOMPLEX + ETANI KOLAGÉN PURE SERUMktorá vďaka unikátnemu prírodnému zloženiu napomáha regenerovať, hydratovať a zjednocovať tón pleti. Prechádzaním po pokožke valčekom vytvoríte drobné vpichy, pomocou ktorých môžu účinné látky pôsobiť hlboko v pokožke.
  3. Po nanesení séra nasleduje samotné „ihličkovanie“, pričom najskôr sa zamerajte na oblasť medzi očami a na celé čelo. Jemným tlakom prechádzajte rollerom v troch smeroch. Najprv niekoľkými ťahmi zvisle, potom vodorovne a nakoniec uhlopriečne, čím docielite rovnomernú masáž. Potom rovnakým spôsobom venujte starostlivosť nosu a lícam. V tejto oblasti sa vyhnite perám a tiež očným viečkam, kde nie je ošetrenie rollerom žiaduce.
  4. Nakoniec, pomocou derma valčeka pomasírujte aj bradu, opäť rovnomerne všetkými smermi, ako pri predchádzajúcich oblastiach tváre.

U niektorých žien sa po kozmetickej procedúre môžu objaviť aj drobné vedľajšie účinky. Z veľkej časti však nejde o reakciu na samotné použitie derma valčeka. Jedným z dôvodov spravidla býva nešetrné zaobchádzanie alebo nesprávna technika. Ak si s použitím derma valčeka nebudete vedieť rady, obráťte sa na nás, radi Vám poradíme.

Na docielenie jemnej, zdravej a mladistvej pokožky nezabúdajte na hodnotnú starostlivosť aj po samotnom ihličkovaní. Ak máte problém s nadmernou pigmentáciou, bude pre Vás skvelou voľbou ETANI KYSELINA ASKORBOVÁ PURE SERUMktorá vráti Vašej pleti jemnosť a pružnosť, zaistí jej dostatočnú hydratáciu a tiež zatočí s nechcenými pigmentovými škvrnami. Posledným, nemenej dôležitým krokom je ošetrenie pleti krémom alebo olejom, pričom stávkou na istotu je ETANI INCA INCH OLEJ, ktorý vašu pleť krásne zjemní a dostatočne vyživí.

 

Starostlivosť o derma valček

Rovnako ako Vaša pokožka vyžaduje určitú starostlivosť, je potrebné venovať ju aj svojmu derma valčeku. Kozmetický derma roller nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Stačí, keď ho po každom použití dôkladne prepláchnete pod teplou tečúcou vodou. Ak chcete mať istotu, že ste pre jeho údržbu urobili maximum, môžete ho po umytí ešte vyčistiť dezinfekciou v spreji a po zaschnutí uložiť do plastového obalu. Nikdy svoj derma roller neutierajte a vyvarujte sa tlaku na mikro ihličky, ktoré by sa tým mohli poškodiť. Z hygienických dôvodov samozrejme svoj derma roller s nikým nezdieľajte a ani ho nikomu nepožičiavajte.