Jediný pravý arganový olej pochádza z Maroka.

Arganový olej, prezývaný tiež ako marocké zlato, je pre svoje účinky veľmi cenenou prírodnou surovinou. Je hojne využívaný nie len v liečiteľstve či kuchyni, žiadanou zložkou je aj v modernej kozmetike. Svojími pozoruhodnými účinkami sa arganový olej zapísal do ďalekej histórie a ľudstvo sa jeho výrobe venuje už celé stáročia. Arganový olej nepatrí medzi lacnejšie produkty, a to vďaka námahe a úsiliu, ktoré je potreba vyvinúť k jeho získaniu. Jediný pravý arganový olej pochádza z Maroka. Tam totiž rastú stromy Argania Spinosa, ktorých plody sú zdrojom vzácneho oleja. Tradičné postupy k získaniu toho najlepšieho arganového oleja sú veľmi náročné. Všetko začína zberom plodov s tvrdou šupkou a ich následným ručným drvením. Táto neľahká práca už tradične náleží marockým ženám. Kvalitný a stopercentne prírodný aragnový olej dokáže doslova zázraky s našou pleťou, vlasmi a nechtami.

 

Prírodná cesta ku kráse s pomocou arganového oleja

K znovuzískaniu svojej prirodzenej krásy a mladistvej iskry nie je potreba podstupovať náročné a zdĺhavé skrášľovacie procedúry. Arganový olej predstavuje bezbolestnú a predovšetkým prírodnú starostlivosť o pleť a pokožku. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov a prírodných látok je arganový olej považovaný za kozmetický klenot, ktorý efektívne spomaľuje starnutie pleti a zabraňuje tvorbe vrások či kožných škvŕn. U arganového oleja boli navyše preukázané aj hojivé a regeneračné účinky. Je preto vhodný aj pre veľmi citlivú pleť trpiacu na akné a ekzémy.

Luxusná starostlivosť pre celé telo

Pozoruhodných účinkov arganového oleja môžeme využiť nie len na pleť, ale aj pri starostlivosti o pokožku celého tela. Arganový olej je bohatý na vitamín E a squalan, čím poskytuje pokožke potrebnú výživu aj hĺbkovú hydratáciu. Zároveň obnovuje prirodzenú pružnosť pokožky, ktorá s pribúdajúcim vekom stráca elasticitu. Pravidelnou aplikáciou arganového oleja na problematické miesta (ako sú stehná či tehotenské bruško) predídete vzniku nepekných strií a dokonca aj celulitídy. Marocké zlato pôsobí pozitívne na stav a kvalitu pokožky. Jeho pravidelné používanie je odporúčané ľudom trpiacim lupienkou a kožnými zápalmi. Obzvlášť v jarných a letných mesiacoch, kedy je koža často vystavená slnečným paprskom, čo pre ňu predstavuje veľkú záťaž, oceníte jeho regeneračné a hydratačné účinky. K ďalším benefitom tohto malého kozmetického pokladu patrí jeho upokojujúca schopnosť napríklad po bodnutí hmyzom. Je však dôležité vybrať pre starostlivosť o svoje telo naozaj kvalitný marocký arganový olej. Skvelým príkladom je ETANI ARGANOVÝ OLEJ, ktorý spĺňa  tie najprísnejšie požiadavky na kvalitu a poskytne tak vášmu telu statostlivosť, akú od arganového oleja v skutočnosti očakávate.

Rozmanité využitie arganového oleja

Nie len pokožke a pleti prináša arganový olej veľa priaznivých benefitov. Pravidelným nanášaním arganového oleja do vlasov môžete už po niekoľkých týždňoch pozorovať viditeľné zlepšenie ich kvality. Marocké zlato podporuje vitalitu vlasov v celej ich dĺžke a vyživuje každý vlas od korienkov až po končeky. Arganový olej zaisťuje vlasom hĺbkovú hydratáciu, prekrvuje ich korienky a posilňuje ich štruktúru. Vďaka jedinečnému obsahu prírodných látok a vitamínov budú vaše vlasy po ošetrení arganovým olejom jemné, hebké a bez lámavých končekov.

Arganový olej taktiež pomáha s ťažkosťami vlasovej pokožky, upokojuje podráždenie a zabraňuje jej vysušovaniu. Marocké zlato je však možné využiť aj na zlepšenie kvality mihalníc, ktoré budú pri pravidelnej starostlivosti hustejšie, pevnejšie a odolnejšie. Ďalšou z mnohých možností využitia pozoruhodných účinkov arganového oleja je ošetrenie nechtov. Vyživuje nechty aj nechtové lôžko, znižuje ich lámavosť a zabraňuje štiepeniu. Práve rozmatité využitie  a blahodárny vpliv na pokožku aj vlasy robí z arganového oleja malý kozmetický zázrak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aké najprínosnejšie účinky má arganový olej?

 • Spomaľuje starnutie pleti a redukuje tvorbu vrások
 • Poskytuje pokožke hĺbkovú hydratáciu a výživu vďaka vysokému podielu vitamínov
 • Stimuluje tvorbu kolagénu a elastinu
 • Zabraňuje vzniku kožných škvŕn
 • Regeneruje a upokojuje podráždenú pokožku
 • Má preukázateľné hojivé účinky
 • Zlepšuje akné, ekzémy a lupienku
 • Podporuje vitalitu vlasov a ich prirodzený lesk
 • Prekrvuje korienky vlasov a posilňuje ich štruktúru
 • Hĺbkovo vlasy hydtratuje a vyživuje po celej ich dĺžke
 • Pomáha s liečbou ťažkostí vlasovej pokožky
 • Regeneruje a zaceľuje nechty
 • Vyživuje nechty a nechtové lôžko
 • Zabraňuje štiepeniu nechtov