Chcete mať krásne vypnutú pleť bez vrások? Potom dodajte pleti dostatok kolagénu a sledujte, ako vrásky miznú. Ako kolagén funguje a v čom tkvie jeho unikátnu schopnosť omladiť pleť? Prečítajte si nasledujúci článok napísaný odborníkmi.

Čo je to vlastne ten kolagén?

Kolagén je vláknitá vo vode nerozpustná bielkovina, ktorá tvorí základ spojivových tkanív, teda väzív, chrupaviek a kostí a zároveň sa podieľa na stavbe kože. Predstavuje 70% bielkovín v pokožke a viac ako 30% všetkých bielkovín v našom tele. Kolagén ovplyvňuje vzhľad našej pokožky, kvalitu vlasov, nechtov i zubov a vďačíme mu za pohyb bez bolesti, teda za zdravé kĺby a väzy. S pribúdajúcim vekom však telo stráca schopnosť kolagén samo vyrábať, čo sa prejavuje ako starnutie. Prejavom starnutia je okrem iného práve tvorba vrások, strata pružnosti a pevnosti kože, zhoršenie kvality vlasov, nechtov či bolesti kĺbov.

Ako sa kolagén vstrebe do pleti?

Kolagén ani vlákna kolagénu by sa do pleti samozrejme nevstrebali, preto naše produkty obsahujú tzv. kolagénové peptidy. Tie sú malé a preniknú do podkožia ľahšie, pleť si s nimi rýchlo poradí, začlení ich do vlastnej syntézy svojich vlastných kolagénových peptidov a do tvorby kolagénového vlákna. Zároveň v pleti stimulujú vlastnú tvorbu peptidov. Vďaka tomu je po niekoľkých týždňoch používania kolagénových produktov pleť pevnejšia, pružnejšia a vrásky redukované.

 Čo sú to kolagénové peptidy?

Aby ste tomu lepšie rozumeli, tu je krátke vysvetlenie. Kolagénové vlákno je bielkovina, ktorá je tvorená z jednotlivých častí – peptidov. Peptidy, sú zlúčeniny dvoch a viacerých aminokyselín. Aby bola zaistená vysoká vstrebateľnosť kolagénových produktov, rozštiepi sa kolagénové vlákno na jednotlivé malé peptidy, ktoré sú už ľahko vstrebateľné skrz kožnú bariéru a zároveň slúži ako „stavebný materiál“ pre vaše vlastné kolagénové vlákna v pleti. Kolagénové peptidy teda pôsobí ako „stavebný materiál“ z ktorého sa v podkoží zloží novej kolagénové vlákno.

Prečo dokáže kolagén odstrániť vrásky a omladiť pleť?

Kolagénové vlákna sa v podkoží obaľujú kyselinou hyalurónovou a spoločne tak tvoria v podkoží pružnú sieť, vďaka tomu je naša pleť krásne pevná a bez vrások. S pribúdajúcim vekom ubúda množstvo kolagénu aj kyseliny hyalurónovej, čo vedie k postupnej strate pružnosti a pevnosti pleti, k vädnutiu kontúr a tvorbe jemných i hlbších vrások. Ak však do pleti opäť dodáte kolagén aj kyselinu hyaluronovú, docielite obnovy a revitalizácie pleti. To znamená, že vaša pleť začne tvoriť nová kolagénové vlákna, ktoré dokážu vypnú a vyhladiť vrásky a spevniť povädnutú pleť. Pokiaľ na pleť aplikujete aj kyselinu hyaluronovú, docielite hydratované, pevné a zdravo vyzerajúce pleti omnoho rýchlejšie.

Je kolagén pre pokožku návykový? Neprivykne si ľudský organizmus na vonkajší zdroj bielkovín? Nemôže potom prestať s vlastnou telesnou produkciou?

Nebojte sa, je to presne naopak. Dočasná výskumy dokazujú, že po vonkajšej aplikácii kolagénu (resp. Kolagénových peptidov) pri dobe trvania minimálne 100 dní, začala kožné tkanivo (fibroblasty) intenzívne syntetizovať vlastný kolagén. Tento efekt vznikol ich vonkajšej stimuláciou za pomoci kolagénového koncentrátu. Tento efekt potvrdzuje nielen výskum, ale aj naše zákazníčky. Veľká časť z tých, ktoré používali Kolagénový koncentrát Golden Time, nám zaslala pozitívnu recenziu a spätnú väzbu s tým, že u nich naozaj došlo k zlepšeniu pevnosti pleti a postupnému vyhladenie vrások.

Čím sa líši kolagén v našich produktoch od kolagénu v krémoch z lekárne či obchodu?

Kolagén, ktorý je obsiahnutý v našich produktoch je kolagénom rybím, s identickou stavbou ako kolagén u človeka. Rybie kolagén si aj po aplikácii na pleť zachováva svoju biologicky aktívne schopnosť zvyšovať pevnosť pleti a podieľať sa na stavbe vlastných kolagénových vlákien v podkoží. Kolagén obsiahnutý v krémoch z obchodov a lekární môže byť kolagénom hovädzím, biologicky neaktívne želatínou, ktorá sa ani nevstrebe skrz kožnú bariéru.

Ako urýchliť omladenie pleti za pomoci kolagénové kozmetiky?

Účinok všetkých kolagénových produktov a obedovej kolagénové kozmetiky zvýšite ich lepším zapracovaním do pleti. Vyskúšajte napr. Kozmetický derma valček, ktorý zvýši vstrebateľnosť účinných látok a zároveň urýchli celý proces tvorby kolagénových vlákien v podkoží. Pleť je tak omladená rýchlejšie a výsledok je výraznejšie za kratší čas po aplikácii.

Máte skúsenosti s kolagénovú kozmetikou? Napíšte nám vaše skúsenosti či recenzie tu do diskusie.

Vašich recenzií a postrehov si veľmi vážime a veríme, že dokážu pomôcť aj ďalším zákazníčkam pri rozhodovaní o správnej voľbe kozmetiky.