Očné okolie je veľmi špecifická partia tváre, a preto by mala byť aj odlišná starostlivosť o pokožku v oblasti očí. Pleťové krémy sú na pleť, očné krémy a gély potom na očné okolie. Nezabúdajte, že vrásky v oblasti očí prezradia váš vek. Verte, že špeciálne produkty vyvinuté pre starostlivosť o oči majú zmysel a svoj dôvod.

Tento článok sme vytvorili na základe najčastejších dotazov, ktoré nám posielate. Skúsime vám na tieto otázky odpovedať, aby ste si dokázali urobiť vlastnú predstavu tom, či je naozaj nutné investovať do kvalitného očného krému či gélu.

Prečo by sa mal na očné okolie používať iný krém než na ostatné časti tváre?

Základná odlišnosť tejto oblasti tváre spočíva v skutočnosti, že pokožka je tu až desaťkrát tenšia nemá takmer žiadne mazové žľazy. Tieto dva fakty ju odlišujú a činia ju tak špecifickou čo sa týka starostlivosti. Práve z týchto dôvodov vznikajú očné krémy a gély, ktoré boli navrhnuté pre najšetrnejšiu starostlivosť.

Často robíme chybu už pri odličovaní, ak použijeme rovnaký prostriedok na odstránenie makeupu na tvári aj na odlíčenie očného okolia. K odlíčeniu veľmi citlivého očného okolia musíme zvoliť hypoalergénny a nekomedogénny produkt. Vhodná je nemastný gélový produkt, ktorý neobsahuje alkohol, mydlo ani parfemáciu.

Samotné očné krémy sú vyvinuté priamo pre delikátnu a tenkú vrstvu kože v okolí očí. Naopak bežný pleťový krém je určený na ošetrení tváre, by mohol túto citlivú oblasť podráždiť alebo spôsobiť pálenie. Toto podráždenie vzniká reakciou na parfemáciu, alergény alebo látky, ktoré zvyšujú citlivosť pleti. Nezabúdajte, že pleťové krémy nie sú vyvinuté pre starostlivosť o očné okolie, pretože aj kozmetické firmy vedia, že by nemali byť používané na očnú starostlivosť.

Prečo vznikajú v okolí očí vrásky už v mladšom veku (25+ rokov)?

Ako už bolo spomínané vyššie, pokožka v okolí očí je veľmi jemná a tenká a tým pádom sa na nej oveľa rýchlejšie prejavujú známky starnutia a jemné vrásky. Zároveň je v oblastí očí veľa mimických svalov, ktoré sú jednou z hlavných príčin vrások v okolí očí.


Očný krém

Naozaj je očný krém tak dôležitý? Je nutné do neho investovať?

A nie je žiadnym tajomstvom, že pokiaľ má mladé dievča okolo očí vrásky, okolie jej tipuje vyšší vek. A to je možno ten hlavný dôvod, prečo by ste mali zvážiť kúpu špeciálneho očného krému, gélu a začať sa očnému okoliu viac venovať. Očné krémy či gély obsahujú vždy radu aktívnych látok, ktoré sú optimalizované práve pre túto špecifickú zónu. Tieto látky pokožku zvláčňujú, hydratujú, vyživujú a naviac spevňujú. Celkový výsledok je potom smerovaný k redukcií vrások a posilneniu pleti v oblasti očí. V ostatných partiách tváre si vystačíte s výživným a hydratačným krémom, ale špecifickú starostlivosť o očné okolie je treba zahájiť už v období 25 rokov, aby sa predchádzalo rýchlemu starnutiu.


Gél na kruhy pod očami

Na čo sa zamerať pri výbere očného krému či gélu?

Dôležitým faktorom pri výbere vhodného očného krému alebo gélu je špecifická sila aktívnych zložiek. Očná oblasť potrebuje okrem hydratácie aj dobrú výživu. Ideálnou kombináciou hydratácie a výživy sú výťažky z morských rias. Preukázateľne spomaľujú starnutie pokožky, chránia jej bunky a zároveň stimulujú tvorbu takzvaných fibroblastov, ktoré podporujú syntézu kolagénu a elastínu v pokožke. To spôsobuje, že pokožka je silnejšia, pružnejšia a vrásky sú zredukované. Je dobré, ak krémy alebo gély obsahujú extra prírodné oleje (sezam, avokádo, jojoba atď.), Vďaka čomu sú dobre absorbované a pokožka je krásna a hladká. Odporúča sa, aby výrobky na starostlivosť o oči obsahovali aj sériu vitamínov a antioxidantov.


Ako správne vybrať vhodný produkt pre starostlivosť o očné okolie?

Pokiaľ riešite vrásky, mali by ste sa sústrediť na kyselinu hyalurónovú, kolagén, peptidy, koenzým Q10, vitamín E a C, bioflavonoidy alebo prasličku. Tieto komponenty dokážu vypnúť pokožku, posilniť oblasť očí, vyplniť vrásky, vyživiť a stimulovať produkciu kolagénu a elastínu.

Ak trpíte vačkami a opuchom pod očami, budete potrebovať krém s obsahom kofeínu, pupočníka ázijského, gaštanu alebo výťažku z koreňa arniky a lopúcha. Extrakty z týchto rastlín sú schopné stimulovať krvný obeh a eliminovať napuchnutie a zadržiavanú vodu, pretože pomáhajú mikrocirkulácii v tejto oblasti. Súčasne stiahnu expandované cievky a pôsobia tak okamžite.

Trápia vás tmavé kruhy pod očami? Príčiny môžu byť spôsobené genetikou, stresom, únavou alebo zvýšenou lokálnou pigmentáciou. So stresom a únavou vám pomôže relaxácia a dostatok spánku. S pigmentáciou a genetickou dispozíciou potom vitamín C, ktorý môže šetrne vybieliť tmavé zafarbenie pokožky a rozjasniť oblasť očí na nepoznanie. Výťažky z koreňa arniky či lopúchu potom podporujú mikrocirkuláciu, redukujú rozšírené cievky a podporujú metabolizmus danej zóny.

Pred nanesením gélu na oči a výsledok potom

Pred nanesením gélu na oči a výsledok potom

Čo odporúča kozmetická poradkyňa ETANI?

O očné okolie sa starajte už od veku cca 25 rokov. Starostlivosť by mala byť pravidelná a to ráno aj večer. (Pozrite na Starostlivosť o očné okolie).

Značka ETANI pre starostlivosť o očné okolie vyvinula a ponúka hneď dva produkty. Gél na kruhy a opuchy pod očami ETANI, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre opuchy a čierne kruhy v oblasti očného okolia.

Tento jemný a zároveň veľmi účinný očný gél obsahuje tri špecializované aktívne zložky: výťažky z morských rias, ktoré spomaľujú starnutie buniek a podporujú hydratáciu, extrakt z arniky a lopúcha pre zmiernenie opuchov a vitamín C, ktorý redukuje tmavé kruhy pod očami. Súčasne obsahuje prírodný kolagén, ktorý účinne znižuje vrásky a posilňuje oblasť očí.

Druhý produkt, ETANI Intenzívny očný krém, je určený na jemné až stredne hlboké vrásky. Tento šetrný krém so silným účinkom je obohatený o kyselinu hyalurónovú, ktorá hĺbkovo hydratuje a vypína jemné mimické vrásky. Zároveň tento očný krém obsahuje prírodné oleje z jojoby, sezamu a avokáda a vitamín E pre lepšiu regeneráciu a revitalizáciu buniek pleti.


RECENZEA NAŠEJ SPOKOJNEJ ZÁKAZNÍČKY BÁRY
Očný gél ETANI na kruhy a opuchy je pre mňa absolútna jednotka v starostlivosti o očné okolie. Trpím na hypofunkciu štítnej žľazy a niekedy mávam ráno opuchnuté očné viečka. Rozhodla som sa preto vyskúšať tento očný gél a ani som nedúfala, že by mohol naozaj fungovať. Pred spaním som naniesla tenkú vrstvu gélu na horné viečka a ľahkými krúživými pohybmi vmasírovala do pokožky. Ráno som sa nestačila diviť! Očné okolie bolo vypnuté a po opuchu ani pamiatka. Za seba môžem len odporučiť.

RECENZIE NAŠEJ SPOKOJNEJ ZÁKAZNÍČKY HELENY
Očný krém ETANI je super! Už objednávam niekoľký krát, veľká spokojnosť. Oči nedráždia, príjemne sa rozotiera…a funguje!!