Starnutie je prirodzený fyziologický jav, ktorý je spravodlivý a čaká na každého z nás. Je to dej, ktorý je jednak ovplyvnený geneticky, fyziologicky ale je možné ho aj do istej miery ovplyvniť a to správnou životosprávou.

Ponúkame kozmetiku pre zrelú pleť, ktorá pomáha odstraňovať vrásky a spomaliť tak viditeľný prejav starnutia pleti. Zároveň však vieme, že je dôležité strážiť aj starobe celého organizmu. Ženy vo veku okolo 50 rokov čelí stavu zvanému menopauza čiže klimaktérium. Tento proces patrí do života každej ženy, a preto by sme vám radi ukázali možnosť, ako s týmto obávaným stavom bojovať, prípadne ho oddialiť či zmierniť jeho prejavy.

Čo je to menopauza?

Menopauza je prirodzený proces, ktorý nastáva u žien medzi štyridsiatimi až šesťdesiatimi rokmi. Jedná sa o dej, kedy ženské pohlavné orgány prestávajú plniť svoju hlavnú funkciu, zastavuje sa menštruačný cyklus a dôjde tak k strate plodnosti. Všetko sa deje vďaka znižujúcej sa produkcii ženských pohlavných hormónov estrogénov a progesterónu. Ich úbytok je príčinou všetkých problémov spojených s menopauzou.

Aké sú prejavy menopauzy?

S poklesom produkcie hormónu estrogénu sa ženské telo mení a žena má pocit, že stráca svoju vitalitu, šarm a ženskosť. Zhoršuje sa kvalita kože, to súvisí aj s viditeľnými známkami starnutia, tvorí sa viac vrások a pleť stráca pevnosť a pružnosť rýchlejšie než predtým. Ďalším typickým znakom menopauzy je nočné potenie, návaly tepla, pocit búšenie srdca, nespavosť a iné poruchy spánku, znížené libido či inkontinencie. Ďalej potom zmeny nálad a psychického stavu ako je nervozita, podráždenosť, pocit úzkosti. Organizmus sa tiež rýchlejšie unaví, spomaľuje sa celkovo metabolizmus a látková premena cukrov, tukov, minerálov, vody i vápnika. Tento fakt môžeme mať za dôsledok aj priberanie hmotnosti.

Ako súvisí menopauza so starnutím pleti?

Menopauza má veľa príznakov a jednu jedinú príčinu je pokles ženského hormónu estrogénu. A je to práve tento hormón, ktorý môže aj za kvalitu vašej pleti. Čím nižšia je hladina estrogénu a progesterónu, tým viac telo ženy starne a stráca svoju ženskosť a vitalitu. Tieto hormóny majú veľký vplyv na mladistvý vzhľad ženy aj kvalitu pleti. Vďaka koreňu Maca (pozri informácie nižšie) môžete zvýšiť hladiny pohlavných hormónov estrogénu a progesterónu a tým aj omladiť svoj organizmus a vzhľad. Bojujte nielen proti vráskam s koreňom maca. Bolo preukázané, že účinky koreňa rastliny Maca zlepšujú aj kvalitu buniek. Spoločne s posilnením estrogénu v tele spomalí celkovo proces starnutia.

Ako s týmito prejavmi bojovať?

Proces menopauzy nemožno zvrátiť, možno ho však oddialiť či zmierniť jeho prejavy. Ak sa pýtate „AKO?“, Jednoduchou odpoveďou je podpora a stimulácia produkcie ženských pohlavných hormónov estrogénov. Ak za menopauzu môžu hormóny, potom len hormóny možno tento dej tiež ovplyvniť.

Čo je to MACA?

Jedinečná rastlina Maca horská (Lepidium meyenii) je prastará peruánska bylina, ktorá podľa vedeckých výskumov pôsobí na tvorbu pohlavných hormónov. Maca rastie iba v Andách na peruánskych náhorných plošinách a využíva sa jej koreň. Ide teda o rastlinu, vďaka ktorej môžete navrátiť svoje telo do hormonálnej rovnováhy a oddialiť či zmierniť prejavy menopauzy, pretože stimuluje endokrinný systém a podporuje opätovnú tvorbu estrogénov v tele. Ženy, ktoré každodenne užívajú rastlinu Maca, zaznamenávajú, že dochádza k rýchlemu odznievania nepríjemných príznakov tohto rozhodujúceho obdobia v živote ženy.

Čo všetko Maca obsahuje?

Obsahuje vysoký podiel fosforu, jódu, horčíka, draslíka, síry, zinku, selénu, medi, vápnika, železa a vitamínu A, B1, B2, B6, C a E. Ďalej obsahuje sacharidy, bielkoviny, fytosteroly, aminokyseliny, mastné kyseliny a triesloviny.

Na čo sa Maca užíva?

 • Zmierňuje príznaky starnutia
 • Zmierňuje prejavy menopauzy a dokáže ju oddialiť
 • Harmonizuje organizmus v období menopauzy
 • Pomáha pri hormonálnych poruchách
 • Zvyšuje imunitu
 • Stimuluje mozgovú činnosť
 • Pomáha pri výkyvoch nálad a vyčerpanosti organizmu
 • Urýchľuje regeneračné procesy v tele a dodáva telu energiu
 • Zlepšuje sústredenosť
 • Zvyšuje libido u mužov a žien, bojuje proti impotencii a zosilňuje pocity pri orgazme žien
 • Udržuje pevnosť kostí, pomáha predchádzať vzniku osteoporózy
 • Pomáha pri nechutenstve
 • Má pozitívne účinky pri liečbe nádorových ochorení, mierni následky chemoterapie

Kde kúpim rastlinu Maca?

Macu môžete zakúpiť na našom eshope, nájdete ju v kategórii Doplnky stravy. Kúpiť ju môžete ako v prášku, tak v celulózovej kapsuliach vhodných aj pre vegánov. Navyše sme pre vás pripravili výhodné balenia týchto produktov, takže môžete nakupovať ešte so zľavou.

Odkiaľ je Maca v našich produktoch značky ADIEL?

Naša Maca je priamo z juhoamerického Peru, už niekoľko rokov sme priamym dovozcom tejto starodávne byliny a ponúkame ju ako na našom eshope, tak aj do lekární. Naša Maca má certifikát kvality BIO, takže sme si istí, že vám ponúkame naozaj kvalitný overený a certifikovaný produkt.

Ako sa Maca spracováva a užíva?

Zobraziť produkt >>>

                          Zobraziť produkt >>>

Z celej rastliny sa spracováva len koreň. Naša Maca je gelatinizovaná, tento výraz je odvodený od spôsobu spracovania koreňa, ktorý je upravovaný v špeciálnom prístroji tzv. Autokláve, pod vysokým tlakom a teplotou (metóda hydrolýzy). Týmto spôsobom sa zachová v Mace maximálne množstvo účinných látok. Na záver sa koreň suší a melie. V takto upravenej podobe prášku si ju môžete zakúpiť aj u nás (ADIEL MACA 100% PURE prášok 400 g). Prášok sa rozpúšťa vo vode či džúsu a následne sa vypije. Pre tých z vás, ktorí radšej užívajú tablety či kapsuly sme totožný prášok nechali tu v Českej republike nasypať do celulózovej kapsúl, aby bolo užívanie Macy pohodlnejšie a alebo napríklad len ľahšie keď ste na cestách (ADIEL maca 100% PURE 90 kapsúl).