Dňa 28.4 som sa na pozvanie Únie kozmetičiek zúčastnila ďalšieho skvelého semináru v krásnych priestoroch v hoteli GrandioR v Prahe 1. Tieto semináre pre kozmetičky sa konajú dvakrát do roka a zakaždým majú veľmi bohatý program. Vždy sú pozvaný veľmi zaujímavý hostia z radov lekárov a kozmetológov. Ako seminár prebiehal, čo je nového na poli kozmetiky a kto sa seminára zúčastnil, vám predstavíme v nasledujúcom článku.


Na čo si dať pozor pri voľbe prírodnej kozmetiky

Najprv sme sa venovali kozmetickým ingredienciám. Hodinovou prednáškou nás sprevádzala pani Bohumila Chistophová, súdna znalkyňa v odbore kozmetiky. Z jej prednášky som sa dozvedela veľa zaujímavých ale aj nových informácií na tému biokozmetika. Pre vytvorenie krému, ktorý môže byť čestne pokúkaný ako bioprodukt s blahodárnymi účinkami na pleť, nestačí iba slepo poskladať ingrediencie v biokvalite. Tieto ingrediencie medzi sebou môžu zložito reagovať aj napriek tomu že sú biologicky odbúrateľné a prírodné, môžu ich kombináciou vznikať toxické látky, ktoré našim bunkám naopak škodia. Ako dobrý príklad sa dá uviesť na prvý pohľad nevinná kombinácia vitamínu C a kyseliny benzoovej. Ide o ingrediencie, ktoré sú v biokozmetike veľmi obľúbené a ktoré sami o sebe pleti rozhodne prospievajú. Vo vzájomnej kombinácií však spolu nepriaznivo reagujú. Vzniká toxický benzén, ktorý bunkám ľudskeho tela priamo škodí. Táto látka bráni v dýchaní mitochondrií a tlmí tak metabolizmus kyslíka.

Zodpovedným profesionálom táto prednáška dôrazne pripomenula, ako je dôležité sústavne rozvíjať svoje odborné znalosti a nenechať sa uchlácholiť prúdom reklamných správ.


Sila morskej vody a rias v kozmetike

Ďalšou témou seminára bola morská voda. Vedeli ste, že má podobné zloženie ako ľudská krvná plazma? Morská voda je naviac veľmi bohatá na stopové prvky a tie sú základnými spúšťačmi mnohých biochemických mechanizmov v tele. Aby k nevyhnutnej chemickej reakcii v bunke vôbec mohlo dôjsť, potrebujú enzýmy pre svoju činnosť prísun stopových prvkov. Napriek tomu, že sú v tele prítomné iba v minimálnom množstve, sú nutnou podmienkou správnej funkcie organizmu a jeho zdravej rovnováhy. Dopriať si pobyt pri mori, to je pre nás niečo ako zázračný pobyt v Lourdes, morská voda dokáže zlepšiť kvalitu pokožky a v kombinácií s čerstvým morským vzduchom tiež očistiť celý organizmus. Pokiaľ sa k moru v najbližšej dobe nechystáme, môžeme si ho čiastočne vynahradiť zaradením morských rias do svojho jedálničku, pravidelným kúpeľom s morskou soľou a používaním kozmetiky obsahujúcej práve výťažky z morských rias. Týmto spôsobom sa dá podporiť činnosť celého tela a zdravie každej našej bunky.

Pravda nielen o kozmetike

Ďalší prednášajúci, pán Mgr. Peter Svoboda, nás poučil o právnych a morálnych aspektoch na tému účinkov kozmetických prípravkov. Predajnou zbraňou sú práve sľubované účinky kozmetiky, ktoré sú ale veľmi často mylné a môžu zákazníka nesprávne informovať. Ja osobne si veľmi cením spôsob, akým sú popisované účinky produktov ETANI. O všetkých účinkoch sa dočítate pri produktoch na našom eshope, vychádza z podstaty samotných ingrediencií.  Nesľubujeme vám hydratáciu bez kyseliny hyalurónovej, ani spevnenie pleti bez peptidov či kolagénu. Za účinkami našej kozmetiky stoji séria testov, certifikátov a tiež odborníkov, ktoré nám poskytujú kvalifikované konzultácie a dokážu tak preukázateľne a správne vyjadriť účinok každého kozmetického produktu. Na správnom používaní kozmetiky ETANI a Golden Time si zakladáme, pretože sme si vedomý, že jeden produkt či neúplná starostlivosť nestačí k tomu, aby ste docielili sľubované účinky.

Pitný režim ako prvý krok ku krásnej zdravej pleti

Cez obednú pauzu nás čakalo bohaté občerstvenie: sendviče, káva a sladké zakončenie. Kúzlo organizácie tkvie vo vyriešených detailoch, ako napríklad dostatok filtrovanej vody s citrónovou šťavou. To mi pripomenulo, aká dôležitá je voda pre náš organizmu a pleť. Pri všetkých metabolických procesoch v každej bunke tela hrá voda hlavnú úlohu. Voda je základ a bez dostatočného zavodnenia organizmu tieto fyziologické procesy nemôžu prebiehať tak ako majú. Vedieť, ako fungujú bunky a čo pre svoju činnosť potrebujú, to je tá najzákladnejšia znalosť, ktorú by sme si všetci mali pripomínať. To platí nie len pre krásnu pleť v kozmetike, ale predovšetkým pre naše zdravie ako celok.

Estetická chirurgia s rozumom

Celý seminár potom zavŕšil svojím vystúpením MUDr. Pavel Kobzik. Priblížil nám súčasné možnosti estetickej chirurgie. V súčasnej dobe sa ponúka množstvo možností omladenia tváre, a to i bez drastických invazívnych chirurgických zákrokov. Dôležité je ale vedieť skĺbiť tieto zákroky s vhodnou kozmetikou s prihliadnutím na vek a fyzickú kondíciu.

Pokiaľ máte akýkoľvek dotaz či k zložení kozmetiky alebo vyššie spomínaným témam, budem rada, ak mi napíšete alebo zavoláte. Som k dispozícií každý všedný deň od 9 do 17 hodiny. Zastihnúť ma môžte na telefóne +420 736 610 850, na emaile obchod@etani.cz , napísať mi môžte aj do našej ETANI poradne a na online chat-e, ktorý nájdete vpravo v spodnej časti nášho eshopu.

Pokiaľ by ste chceli poradiť, ako sa správne starať o vašu pleť a nechať si zostaviť balíček kozmetiky na mieru, naviac ešte so zľavou, neváhajte sa na mňa obrátiť.

Vaša kozmetička, Bára Němcová.