Poslednou dobou sa čím ďalej tým častejšie stretávame s kmeňovými bunkami používanými v kozmetických prostriedkoch.

Rastlinné kmeňové bunky sú dnes súčasťou ošetrujúcich krémov na tvár i telo. Obsahom kozmetiky z kmeňových buniek je koncentrovaná zmes aktívnych látok, ktoré vyživujú epidermálnu vrstvu. Jedná sa o koncentrovaný kokteil bielkovín, olejov a vitamínov, ku ktorým sa pridávajú výťažky z kmeňových buniek. Na trhu dnes stále pribúda viac produktov obsahujúcich výťažky z kmeňových buniek rastlín. Hovoríte si, čím sú tieto produkty výnimočné? Pravidelným používaním kozmetiky s výťažkami kmeňových buniek podporíte tvorbu nových buniek, odstránite existujúce vrásky a zastavíte tvorbu nových.

Kedy je vhodné siahnuť po kozmetike s kmeňovými bunkami?

Kozmetika s kmeňovými bunkami je ideálna pre zrelú pleť. Rastlinné kmeňové bunky sú schopné vytvárať nové zlúčeniny, najmä kolagénu a elastínu. Vzhľadom k faktu že ľudské telo je schopné tieto bunky aktívne produkovať len do 25 rokov veku, je toto zistenie veľmi zaujímavé.

Produkty s rastlinnými kmeňovými bunkami sú vhodné:

  • na obnovu a regeneráciu tkaniva pokožky,
  • pro vyhladenie vrások a vypnutie pokožky,
  • na unavenou a stresovanou pleť,
  • pro ženy nad 35 let.

Co jsou kmenové buňky?

Všetko sa rodí z jednej bunky, ktorá sa potom znovu a znovu rozdeľuje, aby vytvorila komplexný organizmus zložený z miliárd buniek. Kmeňové bunky sú základom života. Ďalšou vlastnosťou kmeňových buniek je schopnosť prispôsobiť sa bunke, ktorá sa nachádza čo najbližšie, regenerovať ju a chrániť.

Máte 2 typy kmeňových buniek:

Môžeme rozdeliť bunky na živočíšne a rastlinné. Avšak možnosť použitia embryonálnych kmeňových buniek ľudského pôvodu (živočíšny typ) bola blokovaná z etických, náboženských a právnych dôvodov. Najnovší vedecký výskum kmeňových buniek však zameral svoju pozornosť na použitie kmeňových buniek rastlinného pôvodu. Zistilo sa, že kmeňovú bunku rastliny, ktorá dosahuje obdivuhodných výsledkov na rastlinách, je možné využívať aj na ľudskú pokožku. Toto použitie v oblastiach dermatológie a kozmetiky, by mohlo poodhaliť tajomstvo elixíru mladosti.

Rastlinné kmeňové bunky v kozmetike ETANI

V kozmetike sa veľkej miere využívajú kmeňové bunky z rastlín alebo ovocia (napríklad jablká), pretože tie ponúkajú najlepšie vlastnosti. V koncentráte z kmeňových buniek Golden Time sú obsiahnuté výťažky z rastlín kmeňových buniek jablone Malus domestica. Táto odroda je veľmi cenená pre svoju trvanlivosť bez vädnutia. Čo nie je u bežného ovocia a zeleniny bežné. To je jeden z dôvodov bližšieho skúmania tejto úžasnej odrody. Tieto rastlinné kmeňové bunky obsahujú epigenetické faktory podobné tým ľudským, ktoré podporujú biochemické a fyzikálne procesy, a tým zvyšujú vitalitu a zdravie.

 

 

 

 

Rostlinné krémy s výtažky z kmenových buněk regenerují kožní tkáň. Jakmile tyto látky přijdou do styku s kůží, reaktivují se biologické procesy, které byly původně zpomaleny stárnutím, tím se kůže revitalizuje. V nabídce ETANI pro vás máme vyživující krém z komplexem kmenových buněk, který vyživuje pokožku v jejích nejhlubších vrstvách, obnovuje elasticitu pleti a chrání před vnějšími atmosférickými vlivy. Zajišťuje také ochranu před volnými radikály.

Vyskúšať odporúčame tiež Omladzujúce pleťové masky ETANI, , ktoré obnovujú štruktúru pleti na princípe bunkovej terapie. V maske je pridaná kyselina hyaluronová, ktorá hydratuje pleť do hĺbky, mliečne proteíny zaisťujú spevnenie unavenej pleti. V neposlednom rade je tu tiež výťažok z ruží, ktorý spomaľuje starnutie buniek a má preukázateľný anti-aging efekt. Masku odporúčame používať maximálne 2x týždenne.

Zlatá sada 50+ alebo komplexná starostlivosť z kmeňových buniek

Kozmetická sada pre zrelú pleť, ktorá predstavuje luxusné pleťové sérum s kúskami pravého zlata a pleťový krém s kmeňovými bunkami. Dokonalá starostlivosť, ktorá vyhladzuje vrásky a aktivuje v pleti tvorbu kolagénu i elastínu. Vďaka tomu odďaľuje starnutie a ochabnutie pokožky. Pleť tak zostáva mladistvá a vyživená. ETANI Zlatá sada je vhodným darčekom pre mamičku, babičku alebo svokru.