Jarou prevoňané dni sa blížia. Príroda sa po zimnom spánku pomaly prebúdza a čo nevidieť začne všetko okolo nás farebne rozkvitať. Jar je symbolom nového začiatku a zároveň krásnou inšpiráciou k tomu, aby sme urobili niečo pre seba. Prichádza preto ten správny čas naordinovať si očistnú detoxikačnú kúru, ktorá dokáže s našim telom zázraky. Nielenže výrazne zlepší fyzickú kondíciu, zaistí duševnú pohodu, ale aj opätovne prebudí vonkajšiu krásu, ktorá dostane príležitosť naplno zažiariť.


Životabudič menom jarná detoxikácia


Každé obdobie prináša pre náš organizmus určitú záťaž, pričom tou najväčšou je spravidla zimné obdobie. Prečo tomu tak je, je celkom jednoduché. Rýchlejšie sa stmieva, dni sú podstatne kratšie, čo neprispieva našej nálade. Naša fyzická aktivita kvôli nevľúdnemu počasie klesá, a ak k tomu prirátame náš životný štýl, ktorý v tú dobu nie je úplne ideálny, problém je na svete. Výsledkom je telo plné toxínov, ktoré sú záťažou pre náš organizmus. Je preto pochopiteľné, keď sa na začiatku jarného obdobia necítime práve najlepšie. Jednoduchým riešením je jarná detoxikácia, ktorá je životabudičom s osviežujúcimi účinkami pre naše telo i myseľ.

Detoxikáxia si dokáže poradiť napríklad s týmito problémami:

 • Únava a pocit vyčerpania
 • Bolesti hlavy, migrény
 • Problémy so spánkom a zaspávaním
 • Zažívací a črevné ťažkosti
 • Problémy pohybového aparátu
 • Zanesený lymfatický systém
 • Kožné ochorenia (ekzémy, opary, akné)
 • Gynekologické problémy a zlá hormonálna rovnováha
 • Problémy s otehotnením
 • Psychické problémy (podráždenosť, náladovosť, depresia)
 • Problémy s koncentráciou a pamäťou
 • Horšia kvalita pleti, vlasov a nechtov
 • A ďalšie …

Ako počas detoxikačnej kúry zmeniť životný štýl?

Základom úspešnej detoxikácie je predovšetkým zdravá, ľahká a vyvážená strava, ktorá by sa mala skladať z pravidelnej konzumácie ovocia a zeleniny, strukovín, orechov a semienok, vajec, cereálií, mliečnych výrobkov a chudého mäsa vrátane rýb. Zo stravy by ste mali vyradiť tučné a vyprážané jedlá, bielu múku a rafinovaný cukor. Jednotkou z hľadiska detoxikačného jedálnička sú čerstvé, grilované a dusené pokrmy, rovnako tak jedlá pripravené v pare.

Každý deň by ste mali vypiť ideálne dva litre nesladených tekutín. Najviac vám telo poďakuje za dostatočné množstvo čistej vody, bylinkových čajov a ovocných aj zeleninových štiav riedených vodou. Počas detoxikácie určite vynechajte kávu, alkohol aj sýtené nápoje.

Ak vás počas detoxikačnej kúry prepadne chuť na sladké, môžete vyskúšať STEVIOLU, ktorou si môžete osladiť život aj v okamihoch, kedy si strážite prísun kalórií. Vhodná je ale nielen pri chudnutí. Vďaka tomu, že sa jedná o prírodné sladidlo, ju ocenia taktiež diabetici aj celiaci. Okrem toho prispieva k lepšiemu tráveniu, znižuje únavu a potláča chuť po tabaku i alkoholických nápojoch.

Vynechať by ste mali tiež fajčenie, naopak je vhodné pridať častú fyzickú aktivitu spojenú s pobytom na čerstvom vzduchu. Každý deň si vyčleňte dostatok času na odpočinok a kvalitný spánok. Vo svojom novom životnom štýle nezabúdajte ani na relaxačné metódy, ktoré očistia vašu myseľ a podporia duševné zdravie.

Jarnú detoxikáciu môžete doplniť prírodnými prípravkami, ktoré umocnia celý detoxikačný proces a to dokonca aj počas spánku. Žiarivým príkladom sú detoxikačné náplasti BIOMAGICK, ktoré prostredníctvom akupresúrnych bodov na chodidlách odstránia škodliviny iba za tri týždne.

Čo detoxikáciou môžete získať?

V organizme bežne prebiehajú prirodzené očistné procesy, ktoré sa usilujú o odbúranie a vylučovanie toxínov. V okamihu, keď je ich v tele príliš, je prirodzená detoxikačná a regeneračná schopnosť narušená. Telo v tej chvíli nedokáže fungovať správne, preto sa spolu s telesnými príznakmi obracia na nás, aby sme mu v boji proti toxínom pomohli.

 • Fyzická kondícia

Po skončení jarnej detoxikácie vás bude čakať úplne nový život plný fyzickej kondície, životnej vitality a energie. Vaše telo sa krásne zregeneruje, naberie silu a získa stratenú harmóniu. Viditeľné to bude najmä na vašom zdravotnom stave. Je dosť možné, že niektoré ťažkosti sa po detoxikácii úplne vytratia.

Pretože počas detoxikácie došlo k povzbudeniu vášho metabolizmu, začne sa vám dariť aj v oblasti chudnutia. Ak sa navyše budete držať zdravého jedálnička aj naďalej, budete redukovať prebytočné kilá omnoho ľahšie.

Vďaka detoxikácii sa stabilizujú funkcie všetkých orgánov a zrovnajú sa hormonálne hladiny, ktoré uľahčujú počatie bábätka. U žien sa po očiste organizmu harmonizuje menštruačný cyklus, zvýši sa libido a odstráni sa neduhy v podobe silnej a nepravidelnej menštruácie.

 •  Duševná pohoda

Jarná očista bude mať blahodarný vplyv aj na vaše duševné zdravie. Zrazu pocítite príliv spokojnosti, šťastia, dobrej nálady a životného optimizmu. Život vás bude jedným slovom baviť a to v každom smere. Jarná detoxikácia možno bude stáť tiež za tým, že získate obrovskú motiváciu k životným zmenám. Všetko vám pôjde ľahko, ako sa hovorí od ruky, a vo všetkom, čo budete robiť, sa vám zrazu začne dariť.

Výrazne sa zlepší nielen vaša pamäť, ale aj schopnosť koncentrácie. Vďaka tomu, že každý deň budete zaspávať s jasnou mysľou, sa prebudíte s úsmevom a bohatou energiou, ktorá vám vydrží po celý deň.

 • Viditeľná krása

Účinky jarnej očisty zbadáte rovnako tak v okamihu, keď sa pozriete do zrkadla. Detoxikácia má na telo omladzujúce účinky, čo si napokon všimnete nielen vy, ale aj vaše okolie. Vaša pleť bude jasná, žiarivá, na dotyk hebká a jemná, pričom očarí zdravo vyzerajúcim a mladistvým vzhľadom. Pokožka vášho tela bude o poznanie pružnejšia a dokonale rozjasnená.

Podporiť očistu vašej pleti môžete tiež kyslíkovou pleťovou maskou ETANI, ktorá čistí pleť do hĺbky, omladzuje pokožku a viditeľne redukuje vrásky.

Účinky detoxikácie spozorujete aj na svojich vlasoch, ktoré budú silné, vyživené a zdravé. Vypadávanie vlasov a ich štiepeniu bude razom minulosti a čo viac, po očiste sa naštartuje ich rast. Opomenúť nesmieme ani stav vašich nechtov, ktoré získajú oveľa lepšiu kvalitu aj pevnosť.

Svoju pleť a vlasy môžete v priebehu detoxikácie vyživiť arganovým olejom AZBANE, ktorý zároveň funguje ako cenný antioxidant.