Prečo je dôležité čistiť pleť?

Ak chcete, aby vaša pleť pôsobila sviežo a tiež dobre fungovala, venujte denne niekoľko minút poctivému čisteniu. Pravidelné a dôkladné čistenie ponúka až 40% šancu pre celkové zlepšenie stavu pleti. Neznamená to, že si budete tvár drhnúť kefou alebo umývať každé ráno pod tečúcou vodou, ktorá pleť zbytočne vysušuje. Na povrchu kože sa neustále vytvára kožný film. Tvoria ho odumreté kožné bunky, maz a pot a v priebehu dňa sa naň nachytá ešte prach, peľ a všetky nečistoty z vonkajšieho prostredia. Nečistoty, ktoré na pleti ostávajú, oxidujú a môžu zapríčiniť vznik podráždenia, upchanie pórov, či rôzne zápalové reakcie. Naviac sa na pleť nanášajú rôzne líčidlá – makeupy, púdry, očné tiene, maskara,… Všetky nečistoty a zbytky líčidiel je dôležité odstrániť dôkladným odlíčením a čistením. Čistenie pleti je naprostý základ v starostlivosti o pleť. Pokiaľ pokožka nie je správne vyčistená, póry sú upchaté a nie je možné, aby sa aktívne látky z kozmetických prípravkov dostali hlbšie do pleti. Môžte používať ten najlepší a najúčinnejší krém, ale bez správneho čistenia vám to nebude nič platné, pretože sa aktívne látky z kozmetických prípravkom do jednotlivých vrstiev pokožky proste nedostanú. Iba dokonale vyčistená pleť sa môže v priebehu spánku nerušene regenerovať, dostatočne “dýchať” a odpočívať, ale tiež vstrebávať prípravky starostlivosti o pleť.

Ako správne čistiť pleť?

Najlepším čistiacim prostriedkom je taký prostriedok, ktorý zbaví pokožku akejkoľvek nečistoty, nezničí lipidy kože a zanechá ju hydratovanú, sviežu a bez upchatých pórov. Iba očistená pleť je pripravená na správne a účinné vstrebávanie účinných látok z kozmetických sér a regeneračných krémov. Čistiace prípravky vo forme čistiacich krémov alebo aktívnych masiek na tvári najlepšie bruškami prstov. Krúživými pohybmi od stredu tváre smerom hore a do strán ich vmasírujte do pleti, kde ich nechajte chvíľu  pôsobiť, aby sa make-up a nečistota, ktorá sa prilepí na vašu tvár počas dňa, mohol uvoľniť. Masážou sa pleť prekrví a póry sa uvoľňujú. S vlhkým vatovým tampónom alebo špongiou opatrne odstráňte prípravky, kým tampón zostane úplne čistý. Až potom je vhodné použiť kozmetiku na tvár.

Aké voliť prípravky na čistenie?

Z nášho sortimentu vrelo odporúčame kyslíkovú pleťovú masku ETANI, vďaka aktívnemu kyslíku dokonale vyčistí a viditeľne omladí vašu pleť. Dodá bunkám potrebný kyslík, ktorý regeneruje a omladí pleť.

Zobraziť produkt >>>Zobraziť produkt >>>


Pre každodenné čistenie použite BIO ČISTIACI KRÉM ETANIjedinečný a vysoko účinný prírodný krém ETANI na báze jemnej peny. Zaisťuje dokonalé čistenie pleti, odstraňuje nečistoty z pórov a naviac šetrne odmasťuje pleť. Čistiaci krém ETANI zanechá vašu pleť dokonale osvieženú a do hĺbky vyčistenú.

Zobraziť produkt >>>


Pokiaľ chcete dopriať pleti naozaj profesionálne ošetrenie, odporúčame ultrazvukovu špachtľu MAGIC SCRUBMultifunkčná, profesionálna, certifikovaná, bezkáblová ultrazvuková špachtla Magic Scrub ponúka funkcie ultrazvuk, LED svetlo, ION+, ION-, zažehlenie. Určené k hĺbkovému čisteniu a omladeniu pleti. Obľúbený prístroj kozmetických salónov.

Zobraziť produkt >>>


A ako svoju pleť čistíte Vy?

Napíšte nám do formulára pod článkom a podeľte sa tak so svojimi osobnými trikmi aj s ostatnými ženami.