História prírodných drahokamov

 Zmienky o využívaniu unikátnej sily prírodných kameňov siaha až do pradávnej histórie. Najstaršie historické pramene, ktoré poukazujú na vieru v magické schopnosti kameňov, pochádzajú z čias starej Indie, kde boli kamene využívané na očistu vody a k výrobe ozdravných lektvarov. Aj v časoch starovekého Egypta boli prírodné kamene pre svoje liečivé a unikátne schopnosti považované za cennú pomôcku pri rôznych očistných rituáloch. V neskorších časoch boli prírodné kamene často súčasťou panovníckych šperkov, korún a ďalších znakov moci mnohých svetových panovníkov. Používali sa ako ozdoba a symbol vplyvu nie len pre svoju estetickú krásu, ale tiež preto, že sa verilo v ich posilňujúce a liečivé schopnosti. Ďalšie pramene poukazujú na históriu prírodných kameňov v období starej Číny, kde bola sila prírodných drahokamov súčasťou luxusných omladzujúcich procedúr, ktoré využívali muži aj ženy z vyšších vrstiev. A práve odtiaľ pochádza prvý historický Jade roller.

 Mágia prírodných kameňov

 Už v ďalekej histórii boli krištály využívané k rôznym účelom aj rituálom. V mnohých kultúrach sa verilo v ich magickú silu a liečivé účinky. Prírodné kamene v sebe ukrývajú pozoruhodnú silu s blahodarnými účinkami nie len na ľudské telo, ale tiež na duševnú pohodu a harmóniu. Viera v ich magické účinky je pre mnohých ich majiteľov zdrojom vyššieho sebavedomia, životného elánu a istej dávky optimizmu. Ich vnútorná energia pomáha svojmu majiteľovi prekonávať rôzne životné nástrahy a posilňuje ich v ťažkých a zložitých chvíľach.

 Symbolika liečivých kameňov

 Prírodných kameňov je široké spektrum a výber toho správneho môže byť ovplyvnený niekoľkými faktormi. Rozlišovať sa môžu napríklad podľa farebnosti, účinkov na ľudské telo aj myseľ alebo podľa vhodnosti svojich vlastností pre jednotlivé znamenia horoskopu. Pretože majú jednotlivé kamene rôzne účinky na svojho nositeľa, pozrieme sa na pôsobenie tých najolúbenejších na ľudské telo a myseľ podrobnejšie.

 Opál

Podporuje pozitívne myslenie a chráni telo pred nepriaznivými vplyvmi. Vyskytuje sa v čírej podobe, ale môže byť aj biely, oranžový či zelený. Je preto veľmi obľúbenou surovinou pri výrobe šperkov a amuletov.

 Rubín

Posilňuje inšpiráciu a podporuje kreativitu. Jeho výrazná červená farba z neho robí veľmi obľúbený kameň v podobe bižutérie a módnych doplnkov.

 Ametyst

Pomáha v nájdení sebadôvery, podporuje vnútornú silu a intuíciu. Je pre neho charakteristická upokojujúca fialová farba v širokej škále odtieňov a preto je najolúbenejší v podobe decentných šperkov ako sú napríklad náušnice alebo brošne.

 Granát

Svojmu nositeľovi posilňuje vôľu, cieľavedomosť a odvahu. Pomáha k dosiahnutiu úspechu a posilňuje sexuálnu vitalitu. Vyskytuje sa v mnohých farbách a preto patrí k najobľúbenejším prírodným kameňom.

 Prírodné kamene sú z estetického hľadiska a zdravia najčastejšie uplatňované ku kozmetickým a kúpeľným procedúram, ktoré majú pomôcť telu s relaxáciou, uvoľnením a potláčaním prejavov starnutia. Medzi najpoužívanejšie prírodné drahokamy v kozmetickom odbore patrí bezpochyby Nefrit a Jadeit.

 Nefrit

Prírodný drahokam sýto zelenej, špenátovej farby, ktorý je veľmi obľúbený pre svoj dokonalý sklený lesk. Nefritu sú prisudzované, okrem estetickej krásy, aj pozoruhodné účinky na ľudské telo. V minulosti sa používal na výrobu pohárov, čiaš aj šperkov, lebo sa verilo v jeho očistnú silu. Taktiež je mu pripisovaný blahodarný vplyv pri liečbe zápalov obličiek, bolestí hlavy a poruchách spánku. Svojmu nositeľovi pomáha k duševnej vyrovnanosti a dokonca aj so zvládaním smútku. Nefrit je veľmi často zamieňaný s Jadeitom, s ktorým je označovaný spoločným názvom Jade. Najčastejšie je využívaný v kozmetickom odbore ako súčasť omladzujúcich procedú. Silu nefritu môžete vyskúšať napríklad regeneračnou masážou, ktorú vám poskytne Etani masážny valček Jade roller – Nefrit, vďaka ktorému dosiahnete zmiernenia opuchov okolo očí, zmenšenie vrások a celkového spevnenia pleti.

 

Jadeit

Jadeit je prírodný minerál bielej, svetlo zelenej či ružovkastej farby. Jadeit bol ceneným kameňom pre svoje posilňujúce a očisťujúce účinky už v dávnej histórii. Je označovaný za kameň pokoja a jeho pozoruhodné vlastnosti z neho robia skutočný prírodný poklad. Skôr bol využívaný na výrobu sošiek, klenotov a rituálnych predmetov. Dnes je pre svoje upokojujúce a regeneračné účinky na pokožku spolu s nefritom najvyužívanejším kameňom v podobe kozmetického pomocníka, ktorým je Jade roller.

 Čo je Jade roller?

 Jade roller je jedinečný kozmetický pomocník vyrábaný z prírodných kameňov – najčastejšie z Nefritu a Jadeitu. Je tvorený úzkym elegantným telom, na ktorého koncoch sú dva oválne kamene určené na masáž tváre, krku a dekoltu. Jade roller patrí medzi najvyhľadávanejšie kozmetické pomocníky posledných čias a právom sa v starostlivosti o pleť teší veľkému záujmu predovšetkým vďaka svojim pozoruhodným účinkom a ľahkému používaniu. Dômyselne navrhnutý dizajn zaručuje pohodlnú a ľahkú manipuláciu, vďaka čomu si uvoľňujúcu masáž pleti môžete dopriať kedykoľvek v pohodlí domova.

 

Aké účinky má Jade roller na pokožku?

 Okrem duchovného významu majú prírodné kamene aj preukázateľné pozitívne účinky na pleť a kvalitu pokožky. Jade roller predstavuje jedinečnú kozmetickú starostlivosť, po ktorej bude vaša pokožka zdravá, krásna a bez drobných nedokonalostí. Kombinácia uvoľňujúcej masáže a prírodnej sily drahokamov uľahčuje pleti regeneráciu, podporuje jej prekrvenie a naštartuje tvorbu nového kolagénu. Môžete tak každodenne v pohodlí domova poskytnúť svojej pleti luxusnú procedúru, vďaka ktorej podporíte pružnosť, pevnosť a mladistvý vzhľad pokožky nie len na tvári, ale tiež na krku a dekolte. Jade roller je taktiež skvelým pomocníkom pri aplikácii pleťových krémov a sér, ktorých účinky, vďaka uvoľňujúcej masáži, ešte umocníte a dosiahnete tak o veľa lepšieho efektu omladenia. K pravidelnému rozmaznávaniu svojej pokožky sa vám bude skvelo hodiť Etani darčeková sada Jade roller, ktorej súčasťou je nie len masážny valček Jade roller, ale tiež praktická špachtlička určená na nanášanie krémov. Krásnym darčekovým balením tak môžete urobiť radosť nie len svojim blízkym, ale aj sami sebe.

ZDROJE:

www.kombologia.com/the-power-of-crystals/

www.stonemartmarblegranite.com/history-of-stones/