Čo je Jade roller?

Medzi najnovšie terndy v starostlivosti o pleť sa v poslednom čase jednoznačne radí Jade roller. Unikátny kozmetický pomocník z prírodného kameňa, ktorý je vyrobený z čistého Nefritu a Jadeitu. Jade roller je tvorený dvoma podlhovastými kameňmi upevnenými kovovým rámom na oboch koncoch rukoväte. Ľahké použitie a dômyselne navrhnutá konštrukcia robí z Jade rolleru jedinečnú kozmetikcú pomôcku. Jade roller má však o veľa širšie využitie, ako je masáž tváre a jeho účinky na pleť sú skutočne pozoruhodné.

Pozoruhodná hostória Jade rolleru

Pôvody Jade kameňa ležia v čínskej histórii. Jade bol tradičným kameňom krásy, bohatstva a moci už v 7. storočí. Jeho vzácnosť viedla k tomu, že bol v starej Číne drahší ako zlato. Muži nosili brúsený nefrit ako symbol svojho postavenia a bohatstva, ženy zdobili svoje účesy nefritovými predmetmi, používali nefritové hrebene a ošetrovali svoju kožu Jade kameňmi masážnou technikou Gua Sha. Prírodná sila týchto kameňov bola už v tom čase využívaná v kúpeľoch ako súčasť luxusných procedúr a jej blahodárny účinok si dopriavali nie len ženy, ale aj muži z vyšších vrstiev.

Objavené prírodné bohatstvo

Staroveký Číňania mali odlišné chápanie línií a vrások. Verili, že každý nedostatok či vada na tvári odráža aspekty zdravia a osudu. Znamienka v jednotlivých častiach tváre pre nich predstavovali nezdar v rôznych etapách života a vrásky symbolizovali zdravotné problémy. Staroveký Číňania skutočne verili v liečivú silu a mágiu kryštálov. Domnievali sa, že podstupovaním procedúr a zmierňovaním týchto nedostatkov zlepšujú svoj vzhľad, rovnako tak priaznivo ovplivňujú svoje zdravie, prípadne tiež osud.

Už od pradávna boli kryštály používané pre rôzne účely a rituály. Pri pohľadu do minulosti by sme isto v mnohých pracovniach objavili kryštály, ktoré slúžili ako ťažítko a mali svojim majiteľom dodávať silu, rozhodnosť a vzácnu energiu, v ktorú do dnes veríme, a kvôli ktorej sa imi obklopujeme. Neskôr sa ich mocná prírodná sila používala k očiste vody, aur aj k meditácii. V súčasnej dobe sú kryštály obľúbené nie len v podobe šperkov a amuletov, ale tiež sa stali luxusným prvkom vo svete kozmetiky. Táto história nám ukazuje, prečo sa také procedúry stali obľúbenými po celom svete a prečo je Jade roller cenným kozmetickým pomocníkom.

Magické účinky kryštálov

Kryštály v sebe skrývajú prírodnú silu blahodárne pôsobiacu na ľudské telo. Z hľadiska krásy a zdravia sú využívané k procedúram, ktoré majú na telo estetický účinok a zároveň mu odovzdávajú duchovné hodnoty. Použitie kryštálov pre starostlivosť o pleť bolo bežné už v stredoveku, v starej Indii a dokonca aj v bájnom Egypte. Pre tieto účely sa používali rôzne druhy kameňov, ktoré sa tešili obľube vďaka svojim jedinečným schopnostiam a účinkom. K najvyužívanejším patrili  do dnes patria:

 

Rúžový kremeň čiže Ruženín

Tento rúžový kameň je charakteristický pre svoju silu otvárať ľudské srdcia, podporovať lásku a nežnosť. Rozvíja tvorivosť a fantáziu.

Ametyst

Kremeň v rôznych odtieňoch fialovej farby, veľmi obľúbený na výrobu šperkov, ale tiež ako kameň duševnej sily, bdelosti a mravnej čistoty.

Jaspis

V Grécku, Ríme aj Egypte bol tento kameň drahší než drahokam. Liečitelia mu prisudzujú schopnosť chrániť pred ťažkými snami, znižovať horúčku a zastavovať krvácanie.

Čierny Obsidián

Mayovia aj Aztékovia veriliv jeho magickú schopnosť ochrániť svojich majiteľov pred zlými silami a nepriazňou osudu. Do dnes je považovaný za mocný kameň zbavujúci telo negatívnej energie.

 

Jade

Jade je kameň vyrovnanosti a pokoja. Jeho jedinečné vlastnosti z neho robia prírodný poklad, ktorý okrem duchovného prínosu tiež upokojuje podráždenie, podporuje pružnosť pokožky a pomáha predchádzať vráskam. Jade však v starej Číne slúžil, mimo iné, tiež ako hlavná surovina na výrobu pohárov. Verilo sa totiž, že nápoje pripravené v kamenných pohároch majú na telo očisťujúce a posilňujúce účinky.

Pre kozmetický masážny valček sa využíva rad rôznych prírodných kameňov, my vám však ponúkame tú najlepšiu variantu, kombináciu Nefritu a Jadeitu – Jade roller.

 

Ako pôsobí Jade roller na pokožku?

Unikátna prastará sila prírodných kameňov poskytne vašej pleti mimoriadnu starostlivosť, po ktorej bude vaša pokožka zdravá, krásna a bez vrások. Jade roller povýši každodennú štandardnú starostlivosť o pleť na úplne inú úroveň. Hýčkajte sa ako kráľovná a vychutnajte si kúpeľovú masážnu procedúru v pohodlí svojho domova, ktorá vašu pokožku nie len omladí, ale poskytne vám aj duševný relax. Zároveň vám odovzdá to najlepšie z jedinečných vlastností a energie vzácnych kameňov.


TIP: Maximálneho regeneračného účinku Jade rolleru dosiahnete použitím tej správnej kozmetiky. Masáž Jade rollerom spolu s jedninečným zložením séra kyseliny hyaluronovej či prvotriednym prírodným olejom Inca Inchi zapôsobí na unavenú pleť takmer magickým účinkom.