Zvažujete, že si obstaráte vlastnú ultrazvukovú špachtlu? Alebo poznáte ultrazvukové čistenie pleti od svojej kozmetičky a zaujíma vás táto procedúra viac? Prečo si však nedopriať naozaj profesionálnu starostlivosť tiež doma? Iste chcete vedieť, čo je na tejto inovatívnej pomôcke pre hĺbkové čistenie pleti tak unikátne! Naša kozmetička pripravila 5 základných otázok našich klientiek, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v tom, prečo je pre ultrazvuková špachtľa výborný pomocník tiež na očistu vašej pleti.

1. Ako funguje ultrazvukové čistenie tváre?

Stručne povedané, pomocou ultrazvukového vlnenia je možné odlupovať kožu a čistiť ju prirodzeným spôsobom a to bez mechanického vymačkávánia. Tieto vlny sú schopné prekonať bariéru pokožky a odlupovať kožu bez použitia agresívnych chemikálií. Navyše vibrácie stimulujú podkožné svalové vlákna, súčasne vykonávajú malý zdvíhací účinok a tiež stimulujú mikrocirkuláciu. Ultrazvukové čistenie prispieva k zníženiu tmavých kruhov, vrások a vačkov pod očami, najobávanejších nedokonalostí nielen u žien, ale aj u mužov.

2. Prečo čistiť pleť ultrazvukovou špachtľou?

Mnoho žien spája očistu tváre s bolesťou, červenými fliačkami a opuchmi na tvári: po hodine strávenej na lehátku, aby vám kozmetička vytlačila všetky čierne bodky a komedóny, sa náhle ocitnete v nepredstaviteľných podmienkach po dobu najmenej 24 hodín. Aby sa predišlo všetkým týmto problémom, zrodilo sa ultrazvukové čistenie tváre. V súčasnej dobe je tento spôsob hĺbkového čistenia tváre považovaný za rituál krásy pre všetky účely. Môžete hodinu a pol stráviť u kozmetičky a užívať si relaxáciu a rozmaznávanie alebo v pohodlí vášho domova vyčistiť pleť. A to všetko bezbolestne.

3. Ultrazvukové čistenie tváre – čo to je a ako to funguje?

Ide o najmodernejšiu technológiu určenú na ošetrenie kože na tvári, krku a dekoltu, ktorá jemne odlupuje a odstraňuje mŕtve zrohovatené bunky. Týmto spôsobom je tvár vyčistená do hĺbky, ale bez použitia chemikálií. To tiež umožňuje vynikajúce výsledky v krátkom čase.

Ultrazvuk sa prenáša na kožu pomocou špachtle, ktorá vibruje frekvenciou až 27 000-krát za sekundu (hz). Otočením tejto špachtle a súčasným pôsobením so špecifickými pohybmi môže byť ultrazvuk použitý na preniknutie účinných látok do pokožky pomocou ultrazvuku tak, aby účinné látky prekonali kožnú bariéru cez Sonoforézu (techniku, ktorá zahŕňa použitie ultrazvuku, aby sa zvýšila priepustnosť kože, tak, aby podporovala absorpciu liečiv, sér alebo aktívnych zložiek).

Tieto vibrácie sa prenášajú vysokofrekvenčnými bioelektrickými prúdmi, ktoré stimulujú svalové vlákna v podkoží. Súčasne sa stimuluje krvná a lymfatická cirkulácia, čím sa podporuje zníženie tmavých kruhov, vačkov a vrások. Ultrazvukové čistenie tváre je tiež indikované pre citlivú pleť, pretože je veľmi jemné.

4. Ako docieliť najlepšie výsledky pri ultrazvukovom čištení v pohodlí domova?

Odlíčenú pleť navlhčíme vatovým tampónom napusteným vodou. Môžeme tiež použiť kvetovú vodu, pokiaľ nechcete použiť obyčajnú vodu z kohútika. Špachtličku môžeme tiež použiť po kúpeli alebo po saunovaní, kedy sú póry kože dostatočne otvorené a pokožka vláčna. Postačí ale aj pleť odlíčiť a použiť napríklad jemný peeling alebo gommage.

Špachtličkou prechádzame vždy jedným smerom od stredu k okrajom tváre. Na špachtličku netlačíme. Dávame vždy pozor, aby pleť bola dostatočne vlhká. Čistiť môžeme 10 – 20 minút, podľa potreby. Po vyčistení ultrazvukom môžeme pleť dočistiť BIO čistiacim krémom ETANI. Ten pleť krásne dočistí a zatiahne póry. Potom nanesieme na pleť výživné sérum a obráteným koncom špachtle sérum zažehľuje. Doba zažehľovanie je závislá na vstrebávanie sér a koncentrátov. Postačí 5-10 minút.

Toto domáce ošetrenie môžeme doviesť k dokonalosti priložením niektorej z látkových masiek ETANI.

5. Čím se ultrazvuková špachtľa líši od běžného mechanického čištenia?

Použitie ultrazvukové špachtle je jeden zo spôsobov ako očistiť svoju pleť od nečistôt bez bolesti, nepohodlie a bez použitia škodlivých chemikálií. Čistenie pleti týmto spôsobom nám umožňuje dosiahnuť dlhodobé výsledky bez rizika poškodenia kožného tkaniva či jej podráždeniu.