Čo je dermaroller, alebo derma valček?

Dermaroller alebo derma valček je kozmetická pomôcka, vhodná na starostlivosť do domácnosti aj do salónu. Ide o valček vybavený jemnými chirurgickými oceľovými mikroelementami, ktoré jemne a bezpečne narušujú hornú vrstvu pokožky. Tieto mikroskopické injekcie spôsobujú okamžitý začiatok regenerácie, čo je žiadúce v súvislosti s revitalizáciou a posilňovaním kože.

Ako vidíte na obrázku nižšie, ihly derma valčeka jemne narušia tú oblasť, kde stimulujú a obnovujú tvorbu kolagénu a elastínu. Vďaka pravidelnému opakovaniu, tieto dve základné bielkoviny pokožky postupne vystupujú do oblasti pod kožou, kde vyplňujú vrásky a obnovujú pevnosť, elasticitu a udržujú kontúry tváre. Kolagén je okrem iného zodpovedný za vyhladenie a odstránenie jaziev, vyplnenie ešte hlbších jaziev po akné a zníženie prehĺbení u strií. Jemné vpichy súčasne rozptyľujú kožný pigment melanín a tým prispievajú k osvetleniu pigmentových škvŕn. Výsledkom je silnejšia pokožka bez vrások.

Prečo je dobré používať derma valček?

Nielen, že dermálny valček podporuje vlastnú syntézu kolagénu, ale podporuje aj účinky pleťovej a telovej kozmetiky. Vytvorením mikrokanálikov v koži, sa sérum a koncentráty absorbujú hlbšie a efektívnejšie do pokožky, ktorá je viac prekrvená a dokáže tak prípravky lepšie absorbovať a využiť. Absorpcia séra a koncentrátov je oveľa účinnejšia pri použití valčeka, než pri aplikácii prípravku na pokožku samostatne. Použitie valčeku a kožného séra pomáha vytvárať kolagén a elastín, ktoré znižujú a vyplňujú existujúce vrásky, vyhladzujú jazvy a iné kožné nepravidelnosti.

Dá sa použiť derma valček aj na inú časť tela než na pleť?

Derma roller je veľmi účinný nielen na pokožke tváre, ale aj pri použití na ostatných častiach tela. Osvedčil sa pri liečbe jaziev a aj ako pomôcka proti striám na tele. Zároveň sa môže použiť na posilnenie pokožky krku, dekoltu alebo zadnej časti ramien. Všetko funguje na princípe obnovenia produkcie kolagénu. Kolagénové vlákna potom vytvoria sieť, ktorá spevní vrstvu pod kožou a posilní ochablé miesta.

Pre koho je derma valček určený?

Derma valček je určený pre ženy aj mužov, ktorých trápi ochablá pokožkou, hlboké aj jemné vráskami. Derma roller je tiež veľmi účinný pri vyhladzovaní a odstraňovaní jazvičiek po akné alebo iných poraneniach. Osvedčil sa taktiež na strie a hyperpigmentáciu.

Derma valček na druhej strane nie je vhodný na použitie pri liečbe rosacey, psoriázy, zápalu a aktívnych bakteriálnych, vírusových alebo plesňových infekciách.

Aký typ derma valčeka si kúpiť?

Zobraziť produkt >>>

                    Zobraziť produkt >>>

Na trhu sa môžte stretnúť s rôznymi druhmi valčekov aj v rôznych veľkostiach. Veľkosti od 0.2mm až po 0.5mm sú vhodné na domáce použitie. Ostatné väčšie veľkosti nie sú určené na domáce ošetrenie, práve pre väčšie riziko prenosu infekcie či rizika poranenia, ktoré hrozí pri neodbornej manipulácií s valčekom. Tieto derma valčeky sú využívané v kozmetických salónoch na invazívnejšie ošetrenie pleti a hĺbkové narušenie dermis.

V našom sortimente nájdete derma valček 0,2mm, aj derma valček 0,5mm a aj radu výhodných balení s koncentrátmi či pleťovými maskami.

Ako správne používať derma valček?

Pred použití derma valček vždy opláchnite pod tečúcou vodou a dezinfikujte (odporúčame dezinfekciu v spreji). Odlíčte sa a dôkladne vyčistite pleť. Z nášho sortimentu odporúčame Hĺbkovo čistiaci BIO krém ETANI.

Na takto pripravenú a vyčistenú pleť nanesieme dostatočné množstvo séra alebo koncentrátu (odporúčame kyselinu hyalurónovú, kolagénový koncentrát alebo sérum kmeňových buniek). Pred samotným rolovaním si vizuálne rozdeľte tvár na časti – čelo, ľavú tvár, pravú tvár, nos a bradu. Začnite na jednej strane tváre a jemným tlakom rolujte po pleti všetkými smermi do tvaru hviezdice. Na každom mieste rolujte 3x až 5x. Potom môžete naniesť sérum kyseliny hyalurónovej, krém alebo olej a jemne vmasírujte prstami.

Pleť býva po tejto procedúre mierne začervenaná, neľakajte sa. Začervenanie zmizne a je výsledkom správneho postupu. Nikdy by vám však nemala pri rolovaní derma valčeka tiecť krv.
Procedúru by sme nemali vykonávať pred opaľovaním, kúpaním v bazéne, cvičením alebo v deň, kedy máme naplánovanú nejakú spoločenskú udalosť. Medzi jednotlivými procedúrami chráňte vašu pleť vhodným krémom s ochranným faktorom SPF 50.

Pokiaľ zistíte, že vám valček spôsobuje príliš veľkú bolesť, môžte vždy použiť znecitlivejúci krém. Tento krém sa dá kúpiť v každej lekárni.

TIP KOZMETIČKY
Po ošetrení celej tváre derma valčekom odporúčam vyskúšať niektorú z látkových masiek ETANI a Golden Time. Masky obsahujú vysoký podiel aktívnych látok typu kolagén, kyselina hyalurónová, peptidy a ďalšiu sériu prírodných extraktov, ktoré sa do pleti ošetrenej derma valčekom lepšie vstrebávajú. Zároveň pleť skľudnia, vyživia a podporia celý proces regenerácie a revitalizácie pleti. Masky zvoľte podľa typu kúry, ktorú vykonávate. Napr. masky s kyselinou hyalurónovou pre hydratáciu a pružnosť pleti, masky s kolagénom pre redukciu vrások a spevnenie pleti, masky s kyselinou askorbovou proti pigmentovým škvrnám a masky s kmeňovými bunkami pre celkovú revitalizáciu zrelej a unavenej pleti s vráskami.

Ako často používať derma valček?

Procedúru s derma valčekom odporúčame 1x maximálne 2x týždne pri rýchlej regenerácií pleti. Procedúra by sa mala vykonávať večer pred spaním.

Ako dlho mi derma valček vydrží?

Pokiaľ valček používate podľa odporúčaní, jeho životnosť a ostrosť ihličiek je približne rok, pretože sa ihličky používaním tupia a rolovanie by nebolo toľko efektívne.

Ako používať valček, aby mi dlhšie vydržal?

Po použití derma valček opláchnite v horúcej vode a nechajte ho poriadne uschnúť. Potom ho vložte späť do plastového obalu. Nikdy nevkladajte do obalu vlhký valček! S valčekom vždy zachádzajte jemne a vyhnite sa kontaktu s tvrdými predmetmi a povrchmi. Valček kvôli hygienickým dôvodom s nikým nezdieľajte.

Aké séra alebo koncentráty sú vhodné pri použití s derma valčekom?

Derma valček je vhodné používať so špeciálnou sadou koncentrátov Golden Time a látkovými pleťovými maskami. Koncentráty a pleťové masky obsahujú jednotlivé aktívne látky a prírodné extrakty, ktoré sa dokážu v pleti začleniť do štruktúr, nezaťažujú ju a zároveň pôsobia proti starnutiu pleti. V kombinácií s derma valčekom posilňujú jednotlivé vlákna kože a stimulujú tvorbu vlastného kolagénu elastínu. Vďaka tomu môžte vidieť výsledky už po 14 dňoch používania.


Rôzne veľkosti ihiel derma rollerov a ich použitie:

Dĺžka ihiel 0.2 mm 0.5 mm 1.0 mm 1.5 mm 2.0 mm
Jemné vrásky x x      
Hlbšie vrásky   x x x  
Aplikácia kozmetického preparátu x x      
Zniženie hyperpigmentácie   x x    
Celulitída   x x   x
Povrchové jazvy   x x x x
Zmenšenie pórov   x x    
Strie   x x x x
Alopécia x        

Vrásky – sú predovšetkým príznakom starnutia pokožky a straty elastínu a kolagénu. Obsah kolagénu v koži klesá asi o 1% každým rokom života. Spojivové tkanivo aj pokožka strácajú svoj tvar a pevnosť. Stimulácia dermarollerom vedie k zvýšeniu prietoku krvi v koži a stimulácií fibroblastov pre syntézu kolagénu a elastínu. Pravidelným používaním dermarolleru dosiahnete viditeľný efekt už po niekoľkých týždňoch.

Strie – najčastejšou príčinou strií je tehotenstvo. U 75%-90% žien sa rozvíjajú strie v priebehu tehotenstva, následkom hormonálnych zmien a telesnej hmotnosti. Jedným z najúčinnejších spôsobov odstránenia strií je použitie dermarolleru. V závislosti na stupni a rozsahu viditeľnosti strií sa odporúča použiť derma valček veľkosti 0,5mm, 1mm alebo dokonca 1,5mm. Povrchové ošetrenie liečivými látkami neprináša bohužiaľ skoro žiadne výsledky, musia sa dostať priamo do pokožky. Je treba pripomenúť, že strie sú tvorené na úrovne dermis a ich vznik je spojený s poruchou funkcie fibroblastov – buniek, ktoré sú zodpovedné za výrobu elastínu a kolagénu.

Alopécia – jedným z najúčinnejších spôsobov ako bojovať proti padaniu vlasov je zaistenie transportu chýbajúcich živín do vlasovej pokožky pomocou dermarolleru. Táto metóda je podobná mezoterapii a je vhodná najmä pri strate či oslabení vlasov spôsobených napr. nesprávnym stravovaním, stresom a nesprávnym krvným obehom, rovnako ako je to pri androgenetickej alopécií.

Jazvy po akné – jazvy, najmä po akné sú obzvlášť nepríjemné. Jazvy na tvári spôsobujú mnohým ľudom nepríjemné pocity, stratu spoločenskej aktivity a znížené sebavedomie. Všetky jazvy, vrátane jaziev po akné by mali byť ošetrené v najranejšom štádiu. Jedným z nich je ošetrenie dermarollerom. Použitím dermarolleru docielite zvýšenie prietoku krvi v pleti a k syntéze kolagénu a elastínu stimuláciu fibroblastov.